Кельтські племена 1 листопада святкували Самайн – переддень Нового року. Язичники вірили, що цей день наділений містичною силою. За повір'ям, у День всіх святих, душі померлих повертаються у свої колишні будинки, щоб отримати жертовну їжу, передають Патріоти України.
Саме в цей час, 1 листопада, стародавні римляни відзначали свято Фералія, яке було пов'язане з пам'яттю про померлих. З цієї причини збереглися традиції святкування. День всіх святих вшановують і до теперішнього часу, незважаючи на те, що язичництво викорінилося християнською церквою. Відтак, сучасний День всіх святих є версією старого язичницького свята Самайн.
Самайн – це медовий час (перехід до зими), який вважався чарівним і містичним часом. Сіди – (ворожо налаштовані чарівні істоти), проходять в світ людей, в той час люди теж мають можливість потрапити в потойбічний світ.
Іменини 1 листопада святкують: Дмитро, Іван, Сергій, Фелікс.
– У День всіх святих не можна озиратися, почувши за спиною кроки, адже це може бути дух померлого, або смерть.
– Не можна залишати відчиненими вікна та двері у будинку.
– Варто уникати будь-яких суперечок та сварок, адже вони можуть призвести до поганих наслідків.
– Одяг, який сушиться на вулиці або на балконі – краще забрати, або ж перенести прання на інший день. Вважається, що людина, яка одягне цей одяг – буде притягувати до себе нещастя.
– За допомогою яблука можна дізнатися долю. Плід варто розрізати на дев'ять частин, вісім з'їсти, а дев'яту кинути через плече. Якщо швидко озирнутися, ймовірно, можна побачити того, хто призначений долею.
– Якщо кинути в багаття два каштани, можна дізнатися про згоду в родині. Треба простежити, чи розкотяться вони в сторони, чи згорять лежачи поруч. Якщо розкотяться – в сім'ї можливі чвари, якщо згорять разом – чекайте спокою, розуміння та затишку.
– Цього дня можна дізнатися про кількість майбутніх дітей. Для цього треба у посудину з водою виливати по краплі яєчний білок, дивлячись на малюнок, який з'являється на воді. Зображення, яке виллється на воді – символізуватиме стать майбутньої дитини.
– У хлібі треба запекти кільця, монетки і ґудзики. Шматочки хліба роздати всім, хто хоче дізнатися майбутню долю. Вважається, що той, хто отримав кільце в наступаючому році одружеться або вийде заміж, знайдена монетку символізує фінансовий потік, а той, кому попадется ґудзик – проживе рік без змін.
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...
Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...