Увійшли до неї, природно, картини про українських козаків і про захисників, зокрема не лише реальних, але і казкових.
Гетьман (2015)
Український фільм розповідає історію великого полководця Богдана Хмельницького. Людина, що вплинула на хід нашої історії, відкривається в цій картині з іншого боку. Протистояння українського козацтва і польської шляхти ділить екранний час з трагічною історією кохання Хмельницького і його другої дружини, польки Гелени.
Тарас Бульба (2009)
Спільна українсько-польсько-російська картина, знята за однойменною відомою повістю Миколи Гоголя. Тарас Бульба – шановний козак, який переживає нелегкий період. На тлі складного політичного становища та війни українського козацтва з Річчю Посполитою у сім'ї головного героя назріває розкол. Його син закохується в польську аристократку і готовий заради неї зрадити своїх рідних.
Чорна рада (2000)
Сюжет дев'ятисерійного серіалу, створеного за історичним романом Пантелеймона Куліша, переносить нас у кризовий період української історії. Після смерті Богдана Хмельницького боротьба за гетьманську владу призводить до розколу. Держава, яка ледь утворилася, знову ділиться, і козаки проводять так звану Чорну раду для обрання гетьмана Лівобережної України.
Козаки (серія мультфільмів, 1967-2016)
Пригоди добродушних і безжурних запорізьких козаків, знайомих більшості не один десяток років, відмінно підійдуть для сімейного перегляду. У кожному мультфільмі головні герої – бурмило, коротун і силач – потрапляють у кумедні історії та зустрічають людей з різних країн і навіть епох. Серію почали знімати ще в радянські часи на київській кіностудії, після чого ініціативу продовжила Україна. Остання частина вийшла зовсім недавно, у 2016 році.
Сторожова застава (2017)
Ще один твір, що розрахований як на дорослу, так і зовсім юну аудиторію. Український дебют у жанрі фентезі – барвиста казка, що переносить нас у часи Київської Русі. Головний герой картини, звичайний школяр Віктор, випадковим чином вирушає через магічний портал на тисячу років назад. Там йому доведеться зустрітися з українськими супергероями-богатирями, допомогти їм захистити свою землю від загарбників і зла, а також зустріти перше кохання. Зараз картину саме показують у кіно.
Велика стіна (2016)
Торішній фентезійний блокбастер з Меттом Деймоном також підійде для сімейного перегляду, проте з дітьми не молодше 13 років. Видовищна картина оповідає про захист Піднебесної. Саме для цієї мети багато століть тому в Китаї було споруджено велику стіну: вона повинна була відбити будь-які зовнішні напади і запобігти захопленню розташованих за нею територій. Але як же розвиватимуться події, якщо захисникам доведеться зіткнутися не зі звичайним, а містичним ворогом.
Хоробре серце (1995) і Патріот (2000)
Два справжні кінохіти з біографії Мела Гібсона. Сумарно обидва фільми отримали цілих тринадцять номінацій на "Оскар". Отримати статуетку, щоправда, вдалося тільки "Хороброму серцю", зате відразу в п'яти категоріях. Картина розповідає трагічну історію національного героя Шотландії Вільяма Воллеса, що присвятив своє життя боротьбі проти загарбників-англійців. Тригодинний фільм наповнений драматичними подіями і видовищними боями, а передсмертний крик Воллеса "свобода" викликає емоцію навіть у найсуворішого глядача.
Події стрічки "Патріот" відбуваються на іншому континенті і дещо пізніше – в другій половині XVIII століття. Ворог, однак, залишається незмінним. Заслужений ветеран Бенджамін Мартін втомився від кровопролиття і залишається осторонь від війни за незалежність США. Жорстоке вбивство сина змушує Мартіна змінити рішення. Керуючись помстою, він очолює жорстокий загін повстанців, що ведуть боротьбу з англійцями.
300 спартанців (2007)
Цей епічний фільм переносить нас у 480 рік до н. е. Король Персії відправляє величезну армію на захоплення Греції. Не маючи такої кількості людей для протистояння, Спарта вибирає триста своїх найкращих воїнів і намагається зупинити противника в стратегічно важливому місці. Ця нерівна за силами битва не тільки стала легендарною, але й змінила хід історії греко-перських воєн. А вислів "це Спарта" з вуст Джерарда Батлера запам'ятався не гірше, ніж "свобода" Мела Гібсона.
Вони билися за Батьківщину (1975)
Фільм, знятий Сергієм Бондарчуком за книгою нобелівського лауреата Михайла Шолохова, заслужено вважається однією з кращих радянських картин про війну. Підтвердження тому – номінація на Золоту пальмову гілку Каннського фестивалю та результати опитування журналу "Радянський екран". Дія фільму відбувається в липні 1942 року. Радянські війська ведуть виснажливу оборону на підході до Сталінграда. Ціна відступу може бути занадто висока, тому єдиний можливий вихід для солдатів – бути героями.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...