120-200 "падаючих зірок" на годину: У ніч на 14 грудня Земля пройде через метеорний потік

Геменіди швидше за все є «хвостом» астероїда (3200) Фаетон - невеликого небесного тіла, що обертається навколо Сонця по витягнутій орбіті і перетинає орбіти всіх чотирьох планет земного типу.​

В ніч з 13 на 14 грудня любителі спостережень за зоряним небом можуть побачити пік активності метеорного потоку Геменіди. Це приблизно 120-200 «падаючих зірок» на годину, передають Патріоти України.

Для спостережень за красивим природним явищем потрібно ясне небо, не засвічені міськими вогнями. Побачити метеор в великому місті шансів мало, треба від'їхати кудись на природу.

Телескоп, та й взагалі будь-яка оптика, можуть швидше перешкодити, ніж допомогти - у оптичних інструментів дуже маленьке поле зору, а метеор може з'явитися майже де завгодно. Проте, варто мати на увазі, що радіант метеорного потоку, т. Е. Та точка, з якої, з точки зору земного спостерігача, вилітають "падаючі зірки", в разі Геменід знаходиться близько яскравої зірки Кастор, неподалік від горизонту.

Пізнати Геменіди нескладно - це яскраві метеори білого кольору. Іноді в поле зору потрапляють справжні боліди! Фотографувати їх краще на довгій витримці, тоді на знімку вийдуть ефектні треки.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

7 грудня - День святої Катерини: Традиції і прикмети свята

середа, 7 грудень 2022, 8:57

Цей день ще називають Святом жіночої долі. День святої великомучениці Катерини щорічно відзначають 7 грудня: прислухаються до прикмет, дотримуються традицій та ворожать на свою долю, передають Патріоти України. Водночас, це давнє слов’янське свято долі...

"Пилип не до всіх прилип": У християн східного обряду починається Різдв'яний піст. Що треба знати про Пилипівку

понеділок, 28 листопад 2022, 9:09

Заговини до посту завжди починається на Пилипов день (27 листопада), звідси бере початок народна назва цієї церковної аскези. 28 листопада, для православних вірян починається Різдвяний піст, котрий встановлено на честь святкування Різдва Христового, на...