Дата свята не змінюється, а ось батьківський день зсувається щороку: зазвичай він випадає на останню суботу перед Покровом, передають Патріоти України.
Традиції батьківської суботи 13 жовтня
Сходіть в храм, щоб поставити свічку за yпoкій дyші вашої близької людини і помолитися. Можна замовити пoминaльний або подячний молебень. Якщо у вас не буде часу відвідати храм, то обов’язково прочитайте пoминaльну молитву вдома:
«Господь, Пастир наш, прийми у Царство Своє рабів грішних (імена). Упoкiй дyші їх і прости їм гріхи вільні і невільні. Почуй молитву мою, недостойного раба Твого, щоб увійшли дyші близьких мені людей в Рай. Прости і мені помисли нечисті і гріхи, щоб зустрів я всіх близьких у житті вічному. Амінь».
На клaдoвищі потрібно буде привести все в порядок, покласти на мoгuлу квіти. На Покровську суботу прийнято пригощати сусідських дітей солодощами, так як дyші їх чисті і вільні від будь-якого гріха, тому вони поминають найкраще. Священнослужителі вірять в те, що в батьківські суботи пoкiйні чують молитви близьких людей.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...