День Казанської ікони Божої Матері православні відзначають двічі на рік: влітку - 21 липня - в пам'ять явлення ікони в Казані.
Що не варто робити в День Казанської ікони Божої Матері, передають Патріоти України.
Свято ікони Божої матері не відноситься до двунадесятих церковних свят, тому працювати не забороняється. Однак віруючі, які шанують цей святий образ, знають, що в цей день все-таки краще піти до церкви, помолитися, а не затівати рядкові і важливі справи або прати і прибирати. Вважається навіть, що важка робота в цей день не дає вагомих результатів.
Крім того, в день шанування Казанської Божої Матері не рекомендують сваритися, плакати, сумувати або жаліти про минуле.
У це свято прийнято запрошувати до столу гостей, друзів і близьких, щоб розділити з ними їжу в невимушеній, розслабленій обстановці. Завдяки цьому люди наповнюються радістю і добрим настроєм.
За старих часів вважали, що цей день - один із найщасливіших для укладення шлюбів і вінчання. Ті, хто бажав прожити сімейне життя без проблем і в щасті, прагнули обряд вінчання приурочити саме до свята осінньої Казанської Божої Матері.
Прикмети на погоду:
- Якщо з ранку земля вкрита туманом - буде тепло.
- Якщо дощ іде - скоро піде сніг. При цьому дощова погода в цей день є доброю прикметою: вважалося, що ця Богородиця плаче і молиться за всіх людей. Вона вимолює у Господа Бога прощення для людей і просить, щоб їм жилося легше, щоб урожай на наступний рік був хорошим, і не було голоду.
- Якщо сонце світить яскраво - зима буде така ж сонячна.
А ось суха погода вважається поганою прикметою. У народі кажуть, що якщо на Казанську немає дощу, то наступний рік буде дуже важким. А на хороший урожай можна взагалі не розраховувати.
На Казанську провітрювали льохи, щоб запаси продовольства не псувалися і їх завжди було вдосталь.
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...