3 листопада - Дмитріївська поминальна субота: Що не можна робити в цей день

3 листопада для православних християн особливий день. Це не свято. А, скоріше, день пам'яті, коли прийнято згадувати і поминати покійних. ​У православному календарі він називається Дмитріївська поминальна субота - остання поминальна субота в році.

Дмитріївська поминальна субота - це найближча субота перед днем пам'яті св. великомученика Димитрія Солунського. Цього року вона припадає на 3 листопада, передають Патріоти України.

Батьківською вона називається тому, що наші предки вважали ніби померлі йдуть до батьків, предкам. Тому в батьківську суботу треба помолитися особливим чином не тільки за померлих батьків, але і взагалі за рідних і близьких людей, що покинули цей світ.

Що категорично не можна робити 3 листопада в Батьківську суботу:
  • У Димитріївську суботу заборонено погано говорити про покійних, згадувати неприємні ситуації, пов'язані з ними або лаяти, так ви можете розгнівати їх душу.
  • Під час поминального обіду суворо заборонено вживати спиртні напої.
  • Не доречно веселитися, співати пісні, слухати веселу музику, це недоречно, тому що це день пам'яті тих, кого вже немає в живих, тому веселощі недоречні.
  • Людей, які наклали на себе руки церква не поминає, тому свічку за упокій душі ви поставити не зможете, але ви можете сходити на могилу або помолитися вдома.
Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

15 лютого - Стрітення: Що категорично не можна робити в цей день

середа, 15 лютий 2023, 7:15

15 січня відзначається одне з 12 головних церковних свят - Стрітення Господнє. Це свято символізує зустріч людства з Немовлям Ісусом. Слово "стрітення" на старослов'янській мові означає "зустріч", а друге значення цього слова - "радість". Це зустріч лю...

7 грудня - День святої Катерини: Традиції і прикмети свята

середа, 7 грудень 2022, 8:57

Цей день ще називають Святом жіночої долі. День святої великомучениці Катерини щорічно відзначають 7 грудня: прислухаються до прикмет, дотримуються традицій та ворожать на свою долю, передають Патріоти України. Водночас, це давнє слов’янське свято долі...