Сам Пантелеймон увірував у Христа в той момент, коли звернувся до нього з молитвою, просячи зцілити дитину, яку вкусила змія, і ніяке лікування не діяло. Після цього Пантелеймон вирішує присвятити своє життя служінню Богу і оточуючим людям, пишуть Патріоти України.
У православ'ї Пантелеймон відомий як покровитель воїнів і цілитель. На Русі його часто називали Палієм, молилися, просячи лікування від хвороб.
Знахарі вважали, що саме зараз варто вирушати на збір цілющих трав, використовували особливі заговори і обряди.
Не можна було в цей день працювати в полі, так як боялися грози, яка могла нещадно спалити того, хто не послухався народного повір'я. Звідси і друга назва свята - Палій.
Вважалося, що ті, хто був народжений на Пантелеймона, володіють даром цілительства і можуть управляти лікарськими травами.
Мурахи закладають входи в мурашники - скоро буде дощ.
Сильно стрекочуть і стрибають коники - прикмета до того, що погода буде ясною і сухою.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...