Адмірал пояснив можливості кораблів НАТО, що зайшли в Одесу (фоторепортаж)

Присутність кораблів НАТО в Чорному морі – “нормальна практика”, “особливо в сучасних умовах зростання проблематики безпеки в чорноморському регіоні”.

Два корабля Альянсу, що зайшли в одеський порт, можуть виконувати оборонні завдання, - розповів “Обозревателю” адмірал запасу Ігор Кабаненко, передають Патріоти України.

Відповідаючи на запитання про мету перебування в порту Одеси двох кораблів НАТО, він запевнив: “Вони прибули з діловим візитом”.

У цьому контексті Кабаненко зазначив: “Зона відповідальності цього з’єднання (Постійної військово-морської групи НАТО №2. – Ред.) – середземноморський регіон, який, до речі, включає і Чорне море, де розташовані три країни Альянсу – Болгарія, Румунія, Туреччина. Тому присутність в ньому корабельної групи НАТО – нормальна морська практика, особливо в сучасних умовах зростання проблематики безпеки в чорноморському регіоні”.

Кабаненко наголосив: “Історичний досвід свідчить про важливість для всього регіону безпекової ситуації саме в північно-західній частині Чорного моря, де розташована Одеса. Урахування історичних уроків дозволяє передбачати можливі сучасні сценарії розвитку ситуації і втілювати відповідні заходи”.

У цьому контексті адмірал заявив: “На будь-які події в сфері національної безпеки слід дивитися крізь призму загроз, реальних і потенційних”. Зокрема, він підкреслив: “Якщо 16 країн, в тому числі 5 чорноморських, ідентифікували загальні загрози і об’єднали зусилля в рамках нинішніх міжнародних навчань “Сі Бриз”, в ході яких відпрацьовувалися питання сумісності міжнародного військово-морського з’єднання з реагування на актуальні загрози на морі, після чого відбувся візит кораблів SNMG2 в Одесу – це означає, що проблематика чорноморської безпеки загострюється, її бачать різні нації, як НАТО, так і партнери, в тому числі Україна”.

Говорячи про можливості кораблів, що увійшли до порту Одеси, Кабаненко пояснив: “Есмінець 45 типу, яким є “Duncan”, за класифікацією є есмінцем протиповітряної оборони, тобто призначений для захисту від ударів з повітря. Зверніть увагу – це оборонні завдання. Есмінець не має на борту далекобійних крилатих ракет, призначених для ураження наземних цілей, але може їх перехоплювати, виконуючи функції протиракетного бар’єру. Аналогічних крилатих ракет немає і на турецькому фрегаті”.

“В цілому липневі події в Одесі і у морі біля Одеси свідчать про посилення оборонного партнерства різних флотів для загальної безпеки. “Оборонного” – ключове слово, тому що Україна разом з партнерами прагне до зміцнення безпеки, і це є принциповим”, – підкреслив Кабаненко .

“У рамках формування середовища чорноморської безпеки Одеса завжди демонструє гостинність для дружніх візитів кораблів і суден різних країн”, – запевнив він.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

14 вересня - Воздвиження Хреста Господнього: Що категорично не можна робити в цей святковий день

субота, 14 вересень 2024, 0:10

14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...

Різдво Пресвятої Богородиці: Ця сильна молитва, прочитана з чистою душею, допоможе здійснити найзаповітніші бажання

неділя, 8 вересень 2024, 5:00

Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...