28-річна Мастерс вже завоювала на Паралімпіаді-2018 в Пхьончхані дві медалі, а всього за свою кар’єру вона зібрала колекцію з п’яти олімпійських нагород, передають Патріоти України з посиланням на “Евроспорт”.
Оксана народилася в Хмельницькому в 1989 році з вродженими вадами розвитку. У неї були ноги різної довжини, одна нирка і зрощені пальці на руках. Батьки вирішили відмовитися від дитини, але в 7-річному віці дівчинку удочерила американка Гей Мастерс, яка перевезла її в Штати.
В 9 років Оксані ампутували ліву ногу, але вже через місяць вона почала активно займатися спортом. Зокрема, Мастерс подобалося веслування, яке вона не облишила навіть після втрати другої ноги.
У 2012-році на Паралімпіаді в Лондоні Мастерс завоювала бронзову нагороду, але потім медики заборонили їй займатися веслуванням через проблеми зі спиною. Дівчина вирішила перекваліфікуватися в лижника і на Паралімпіаді-2014 в Сочі завоювала “бронзу” й “срібло” в лижних гонках.
У Пхьончхані вона вже здобула “срібло” в біатлоні і бронзову медаль у лижних гонках.
Незважаючи на те, що Мастерс майже 20 років живе в США, вона не забуває про Україну. У 2015 році Оксана прилетіла в рідну країну, де відвідала поранених військових і мотивувала їх на нові звершення. “Я живий доказ того, що до всього можна пристосуватися. Головне – рухатися вперед, незважаючи на перешкоди”, – сказала дівчина.
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...
Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...