У своєму дослідженні Ротман проаналізував зміни в геохімічній круговерті вуглецю за останні 450 млн років, охопивши при цьому п'ять великих вимирань, при яких швидкість зникнення видів набагато перевищувала звичайну. Він з'ясував, що дестабілізація біосфери відбувається при досягненні «катастрофічних порогів» вуглецевого циклу.
Дослідник вивів формулу, яка зв'язує відносну зміну обсягу неорганічного вуглецю в океані зі швидкістю цієї зміни. Він показав, що катастрофа настане за однієї з двох умов. Якщо вуглець накопичується повільно, то вимирання станеться, коли швидкість його акумуляції перевищить темпи, до яких можуть адаптуватися екосистеми. В разі швидкої короткочасної акумуляції фатальну роль відіграє величина зміни об'єму.
За словами вченого, через антропогенний викид парникових газів в даний час здійснюється другий сценарій. До 2100 року вуглець, що накопичився в океанах, призведе до втрати біосферою стабільності, що призведе до початку шостого великого вимирання. Зникнення диких видів тварин і рослин може тривати кілька тисяч років.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...