Американці створили найпотужніший суперкомп'ютер у світі (фото)

Інженери національної лабораторії при міністерстві енергетики США заявили про створення найпотужнішого суперкомп'ютера Summit.

За даними видання MIT Technology Review, нова машина здатна виробляти до 200 петафлопс - близько 200 млн мільярдів обчислень на секунду, передають Патріоти України.

"Для порівняння, кожна людина на Землі щосекунди проводить операцію протягом 305 днів, що машина може зробити в одну мить. Summit на 60% швидше, ніж TaihuLight (китайський суперкомп'ютер Sunway TaihuLight. - Ред), і майже у вісім разів швидше, ніж машина під назвою Titan", - йдеться в матеріалі.

Відзначається, що суперкомп'ютери вже масово використовуються в промисловості: від проектування нових літаків до створення матеріалів, а також розробок ядерної зброї.

Якщо США дійсно створили найпотужніший суперкомп'ютер, у американських дослідників і збройних сил буде додаткова перевага.

За даними команди творців, Summit - це перший суперкомп'ютер, розроблений з нуля для запуску додатків AI. Він має більше 27 тисяч чіпів GPU від Nvidia, чиї продукти перевантажують безліч додатків, а також включає в себе деякі чіпи IBM Power9, які компанія запустила в 2017 році.

Вчені мають намір використовувати Summit для пошуку можливих зв'язків між генами і раковими захворюваннями, а також закономірності у виникненні залежностей від наркотичних речовин.

Крім того, машину можуть застосовувати для кліматичного моделювання, що в подальшому позитивно позначиться на точності прогнозів погоди.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

15 лютого - Стрітення: Що категорично не можна робити в цей день

середа, 15 лютий 2023, 7:15

15 січня відзначається одне з 12 головних церковних свят - Стрітення Господнє. Це свято символізує зустріч людства з Немовлям Ісусом. Слово "стрітення" на старослов'янській мові означає "зустріч", а друге значення цього слова - "радість". Це зустріч лю...

7 грудня - День святої Катерини: Традиції і прикмети свята

середа, 7 грудень 2022, 8:57

Цей день ще називають Святом жіночої долі. День святої великомучениці Катерини щорічно відзначають 7 грудня: прислухаються до прикмет, дотримуються традицій та ворожать на свою долю, передають Патріоти України. Водночас, це давнє слов’янське свято долі...