Аналітики прогнозують суттєве падіння російського рубля в 2019-му році

Каменем, який тягне рубль на нове дно, залишається відтік капіталу.

Російський валютний ринок в 2019 році ризикує пережити нову хвилю девальвації рубля. Якщо ціни на нафту залишаться на поточних позначках - близько 60 доларів за барель Brent, а ЦБ і Мінфін відновлять скупку валюти на біржі, курс долара протягом року може підскочити до 73-77 рублів, прогнозує Райффайзенбанк, передають Патріоти України.

Каменем, який тягне рубль на нове дно, залишається відтік капіталу. У листопаді, за даними ЦБ, він склав 15,8 млрд доларів і став рекордним з лютого 2015 го - піку бойових дій в Донбасі, коли санкції і обвал цін на нафту поставили на грань неплатоспроможності найбільші держкомпанії - від «Роснефти» до ЗЕБа.

Накопиченим підсумком за 11 місяців відтік в 3,3 рази перевищив минулорічний, а загальна сума - 58,5 млрд доларів - виявилася вищою, ніж за два попередні роки разом узяті (25,2 і 18,5 млрд доларів відповідно).

У грудні поліпшень не передбачається: компаніям і банкам треба буде пройти традиційний передноворічний пік погашень зовнішнього боргу - 12,5 млрд доларів, згідно з графіком ЦБ. Це сприятиме відтоку валюти і ослаблення рубля, вважають в банку. Відносно сприятливим буде січень: через свята скоротиться імпорт і, як наслідок, відтік валюти. В результаті сальдо платіжного балансу складе 14 млрд доларів і з лишком покриє відновлення інтервенцій ЦБ. Регулятор, нагадаємо, оголосив про намір повернутися до скуповування доларів, євро і фунтів стерлінгів після новорічних свят.

Однак в наступні місяці рубль почне слабшати, попереджає Райффайзенбанк. «За нашими оцінками, при поточних цінах на нафту і курсі рубля сальдо рахунку поточних операцій в 2019 році складе всього лише 33 млрд доларів, чого буде недостатньо навіть для виплат за зовнішнім боргом (54 млрд доларів до погашення, з них рефінансовано, швидше за все, буде не більше половини)», - зазначає аналітик Райффайзенбанку Денис Поривай.

«Якщо в таких умовах в січні будуть відновлені регулярні валютні інтервенції, то це призведе до істотного послаблення рубля від поточних рівнів», - продовжує він: курс долара виросте приблизно на 10 рублів, до 73-77 рубля за долар.

«Крім того, варто враховувати додатковий відтік капіталу, пов'язаний з можливим введенням санкцій», - додає експерт.
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

15 лютого - Стрітення: Що категорично не можна робити в цей день

середа, 15 лютий 2023, 7:15

15 січня відзначається одне з 12 головних церковних свят - Стрітення Господнє. Це свято символізує зустріч людства з Немовлям Ісусом. Слово "стрітення" на старослов'янській мові означає "зустріч", а друге значення цього слова - "радість". Це зустріч лю...

7 грудня - День святої Катерини: Традиції і прикмети свята

середа, 7 грудень 2022, 8:57

Цей день ще називають Святом жіночої долі. День святої великомучениці Катерини щорічно відзначають 7 грудня: прислухаються до прикмет, дотримуються традицій та ворожать на свою долю, передають Патріоти України. Водночас, це давнє слов’янське свято долі...