Аналітики прогнозують суттєве падіння російського рубля в 2019-му році

Каменем, який тягне рубль на нове дно, залишається відтік капіталу.

Російський валютний ринок в 2019 році ризикує пережити нову хвилю девальвації рубля. Якщо ціни на нафту залишаться на поточних позначках - близько 60 доларів за барель Brent, а ЦБ і Мінфін відновлять скупку валюти на біржі, курс долара протягом року може підскочити до 73-77 рублів, прогнозує Райффайзенбанк, передають Патріоти України.

Каменем, який тягне рубль на нове дно, залишається відтік капіталу. У листопаді, за даними ЦБ, він склав 15,8 млрд доларів і став рекордним з лютого 2015 го - піку бойових дій в Донбасі, коли санкції і обвал цін на нафту поставили на грань неплатоспроможності найбільші держкомпанії - від «Роснефти» до ЗЕБа.

Накопиченим підсумком за 11 місяців відтік в 3,3 рази перевищив минулорічний, а загальна сума - 58,5 млрд доларів - виявилася вищою, ніж за два попередні роки разом узяті (25,2 і 18,5 млрд доларів відповідно).

У грудні поліпшень не передбачається: компаніям і банкам треба буде пройти традиційний передноворічний пік погашень зовнішнього боргу - 12,5 млрд доларів, згідно з графіком ЦБ. Це сприятиме відтоку валюти і ослаблення рубля, вважають в банку. Відносно сприятливим буде січень: через свята скоротиться імпорт і, як наслідок, відтік валюти. В результаті сальдо платіжного балансу складе 14 млрд доларів і з лишком покриє відновлення інтервенцій ЦБ. Регулятор, нагадаємо, оголосив про намір повернутися до скуповування доларів, євро і фунтів стерлінгів після новорічних свят.

Однак в наступні місяці рубль почне слабшати, попереджає Райффайзенбанк. «За нашими оцінками, при поточних цінах на нафту і курсі рубля сальдо рахунку поточних операцій в 2019 році складе всього лише 33 млрд доларів, чого буде недостатньо навіть для виплат за зовнішнім боргом (54 млрд доларів до погашення, з них рефінансовано, швидше за все, буде не більше половини)», - зазначає аналітик Райффайзенбанку Денис Поривай.

«Якщо в таких умовах в січні будуть відновлені регулярні валютні інтервенції, то це призведе до істотного послаблення рубля від поточних рівнів», - продовжує він: курс долара виросте приблизно на 10 рублів, до 73-77 рубля за долар.

«Крім того, варто враховувати додатковий відтік капіталу, пов'язаний з можливим введенням санкцій», - додає експерт.
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. "Потому что нельзя быть красивой такой": На сервісі знайомств заблокували акаунт моделі через "занадто привабливі" фото

понеділок, 7 березень 2022, 23:55

Додаток Tinder знову опинився в центрі скандалу через свою занадто жорстку політику щодо розміщуваних знімків.

З архіву ПУ. Як "зливали" Донецьк: "Центральна влада, яка довірила в 2014-му Донбас Ахметову і Таруті, не знала пару секретів", - журналістка

п’ятниця, 25 лютий 2022, 23:30

Сподівання на те, що, захищаючи свої активи, олігархи захистять і місто, не виправдали себе... Помилка центральної влади, яка в 2014-му довірила регіон Ахметову і Таруті, полягала в тому, що сподівалися - захищатимуть свої активи і разом з ними Донецьк...