Інформацію про нерозмитнені автомобілі, які виставлені наторговельні майданчики України і Європи, можна дізнатисяза допомогою відкритих джерел. Подібні сервіси є в Литві, Латвії та Польщі, - передають Патріоти України з посиланням на AutoNews.
Сайт https://e.csdd.lv/tltr/ являє собою відкриту безкоштовну базу, в якій можна перевірити будь-який автомобіль, який продається в даний момент за номером або VIN-кодом.
У «профайлі» автомобіля вказуються його вартість, контакти та адресу продавця, дані про його пробіг, кількость власників і інформацію про проходження техогляду. Також є важливі для покупця відомості про податки і збори, під які в даний момент підпадає автомобіль, а також наявні у нього проблеми з документами.
Для перевірки автомобіля в Польщі є відомий ресурс historiapojazdu.gov.pl. Він безкоштовний і, крім польського, у нього є англійська мова інтерфейсу. Він містить дані про автомобілі починаючи з 2014 року.
На HistoriaPojazdu.gov.pl можна дізнатись практично всю інформацію про автомобіль - дату реєстрації, рік випуску, хто господар, VIN-код, серію і номер свідоцтва про реєстрацію, що з техоглядом і страховкою, технічні дані. Щоб отримати цю інформацію, потрібно вказати польський державний номер, vin-код і дату першої реєстрації автомобіля. Зазвичай, продавці ці дані повідомляють.
Ще одним ресурсом, де можна "пробити" автомобіль, вважається система epuap.gov.pl – польська Електронна платформа служб державного управління, простіше кажучи – електронні адмінпослуги.
У неї є очевидний мінус – інтерфейс повністю польський, так що, для отримання даних з Центрального реєстру транспортних засобів бажано заручитися допомогою людини, яка знає цю мову (хоча Гугл-перекладач локалізує цей сайт досить коректно).
Головний ресурс, на якому у Литві перевіряють дані про автомобіль – сайт держпідприємства Regitra. Для їх отримання потрібно знати хоча б два з трьох типів даних: номер свідоцтва про реєстрацію, VIN-код і держномер автомобіля. «Регітра» дасть інформацію про техогляд автомобіля, страховку, чи є на ньому штрафи і чи не числиться він у розшуку.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...