Тим часом, літні умови несуть для АКБ не менше загроз, передають Патріоти України.
Якщо ви задумалися, як зберегти акумулятор у спеку, значить, швидше за все у вас вже є певні підозри на цей рахунок. А якщо ж батарея демонструє явні проблеми в літній період, значить, стан джерела струму дійсно не дуже. Тому так важливі профілактичні заходи, точніше – елементарний контроль за АКБ у спеку.
Дійсно, в зимові холоди все простіше: найменші недоліки акумулятора проявляються яскраво і негайно. А влітку навіть несправна або посаджена АКБ зазвичай продовжує виконувати свої головні функції, маскуючи проблеми – адже і старт двигуна на спеці легкий, і численні споживачі на борту ніхто не активує.
Тому проблеми акумулятора влітку залишаються непоміченими, поглиблюються, розвиваються і приводять зрештою до сумного результату – передчасної заміни цього недешевого компонента.
Так в чому ж проявляються літні небезпеки для акумулятора? Як вже сказано, не в особливостях споживання струму, які як раз-таки щадні, а в температурному режимі експлуатації.
Дозволимо собі нагадати, що робота свинцево-кислотних акумуляторів як хімічних джерел струму багато у чому залежить від температури. Найсприятливіший діапазон – близько 20 – 25о С. З одного боку, низька температура уповільнює процеси електролізу, через підвищення опору електроліту, ускладнюючи зарядку і віддачу енергії. З іншого – висока температура деякі процеси активізує, що в підсумку призводить до зниження характеристик і скорочення терміну служби АКБ.
Які літні фактори негативно впливають на батарею і чи можемо ми якось на них впливати?
Якщо ви хочете, щоб ваш акумулятор прослужив довше, перестаньте ділити сезони на сприятливі і не сприятливі: АКБ не прощає знущань над собою ні взимку, ні влітку. Недозволенних навантажень на акумулятор потрібно уникати, бортове електрообладнання періодично перевіряти і підтримувати в справному стані. Якщо особливо не морочитися з цими моментами, батарея прослужить свої мінімальні два-три роки – що ж, теж варіант, але вам доведеться замінювати недешеве джерело струму частіше.
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...
Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...