Принаймні, на це сподівається міністр інфраструктури України Володимир Омелян, який прогнозує відкриття тунелю вже до кінця 2017 року, а перший проїзд проїде весною 2018 року, передають Патріоти України з посиланням на Mukachevo.net.
Журналісти вирішили підібрати найвідоміші факти про будівництво та експлуатацію одного з найбільших тунелів України, який зводять на Бескидському перевалі, - природньому кордоні Львівської та Закарпатської областей.
Факт #1. Проект з будівництва тунелю стартував рівно 10 років. Саме у 2007 році розпочались перші проектно-вишукувальні роботи, розвідка рельєфу і геодезичні роботи з будівництва майбутнього Бескидського тунелю, які фінансував ЄБРР.
Факт #2. Довжина нового тунелю складе майже 2 км. А вірніше - 1764,5 м. У серпні 2013 року затверджено остаточний проект будівництва тунелю, а також безпосередньо стартували роботи на місці. До речі, ширина нового тунелю- 10,5 м, висота- 8,5 м.
Факт #3. Ціна питання - 102 мільйони євро. Будівництво нового Бескидського тунелю - міжнародний проект, який повністю фінансується за кошти Європейського Банку Реконструкції та Розвитку.
Факт #4. Гарантія експлуатації - 100 років. У цьому свого часу журналістів Mukachevo.net переконував керуючий будівництвом тунелю від компанії-підрядника Interbudtunnel Анатолій Ланін. До слова, старий одноколійний тунель ефективно експлуатується вже 130 років.
Факт #5. Нано-тунель. Новозведений Бескидський тунель обладнають спеціальними датчиками загазованості повітря і камерами відеоналдяту при в'їзді, виїзді та всередині. Встановлять спеціальні витяжки.
Факт #6. Стратегічне значення. Тунель стане частиною Пан`європейського транспортного коридору, який проходить територією Італії, Словенії, Угорщини, Словаччини та України, а також об'єднує Європу з Росією.
Факт #7. Не найдовший в Україні. Двоколійний Бескидський тунель протяжністю 1764,5 м залишитися другим в Україні, після Лутугинського на Луганщині - 2063 м.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...