Про це говорять експерти, наводячи дані Центрального банку Польщі і Європейського статистичного відомства (Eurostat), передають Патріоти України.
Сьогодні конфлікт Польщі з ЄС у наявності - польська економіка змогла пристосуватися до шоків і поки справляється з ними. Основна причина - низька вартість робочої сили. Середня зарплата в Польщі в 2 рази нижче, ніж в Німеччині. Однак німецькі підприємці, що працюють в Польщі, говорять про те, що в реальності зарплати їхніх працівників у Польщі в 4 рази нижче порівнянних фахівців в ФРН.
У самій Польщі дешевизна робочої сили є проблемою. Низька оплата призвела до того, що з моменту вступу в ЄС в 2004 році з країни виїхали понад 2 млн поляків - перш за все, в Великобританію і Німеччину, де умови праці краще. Підприємства та комунальні служби Польщі почали відчувати гостру нестачу робочої сили. Істотно пом'якшити проблему допомогла криза в сусідній Україні. Конфлікти в Криму і в Донбасі привели до масової еміграції українців, з яких близько 1 млн перебралися в Польщу.
«Вони самостійно вчать мову і потім сумлінно працюють», - позитивно відгукується Казмірчак про трудових мігрантів з України.
Зі скасуванням Брюсселем короткострокових віз для громадян України реальним стає зменшення числа українських іммігрантів в Польщі. Їх починають залучати стали більш доступними інші країни Європи. Підвищення рівня зарплат в Польщі тут теж не вирішить проблеми - адже це знизить привабливість країни для іноземних інвесторів.
На сьогодні польська економіка є однією з найбільш динамічно розвиваючихся в Євросоюзі, повідомляє DW. Так, на початку липня ЦБ підвищив прогноз по зростанню ВВП країни на поточний рік з і без того чималих 4,0% до 4,7%. Інфляція повинна знизитися до комфортабельних для Центробанку 2,3% річних.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...