Колишній «доброволець» так званої «Луганській народної республіки» Іван Яровий, який проживав в Круглянська районі Могильовської області Білорусі, найближчий рік проведе в приємному товаристві алкоголіків, наркоманів і бомжів. Відповідне рішення вчора, 25 травня, прийняв суд Круглянська району, який відправив бойовика на примусове лікування від алкоголізму в лікувально-трудовому профілакторії (ЛТП).
Цікаво, що спочатку Івану Яровому загрожувала кримінальна відповідальність за статтею 133 КК Білорусі - «Наемничество». Вона передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до семи років. Вперше бойовика, що мав серед сепаратистів Луганській області України кличку «Пушкін», затримали в жовтні 2015 року, коли він приїхав з Донбасу «у відпустку» на батьківщину. Тиждень він провів в СІЗО, неодноразово допитувався, а за місцем його проживання проводилися обшуки. Однак правоохоронцям так і не вдалося добути доказів безпосередньої участі Івана Ярового в бойових діях, а саме по собі перебування в складі так званого «козачого полку Ярга», який орудував на території ЛНР, виявилося недостатнім підставою для пред'явлення звинувачень. З офіційним попередженням про неприпустимість протиправних дій Івана Ярового відпустили з СІЗО, після чого він відразу ж знову відправився на війну.
Повернувшись звідти в 2016 році, «Пушкін» неодноразово спілкувався з білоруськими журналістами, розкопали в соціальних мережах його фото зі зброєю. Їм він заявляв, що «якщо в нашій країні буде Майдан, я буду його розганяти, бо проти ось цих ось ... хто по-білоруськи розмовляє«. Одночасно Івана Ярового не залишали в спокої співробітники міліції, які знову кілька разів обшукали його житло в райцентрі Кругле. Однак, як і в минулий раз, ніяких підстав для залучення бойовика до кримінальної відповідальності виявити не вдалося. Втім, на свободу Іван Яровий все одно не залишився.
- Ніяких повісток не було, - розповів він журналістам. - О шостій ранку мене забрали прямо з дому, відвезли в РВВС, а потім відразу в суд. А там оголосили рішення - 12 місяців ізоляції в ЛТП. На суді адвокат взагалі мовчав, говорив тільки прокурор. Суд тривав всього 10 хвилин.
Як вдалося з'ясувати журналістам, рішення суду Круглянська району було абсолютно правомірним. За час після повернення з Донбасу Іван Яровий три рази притягувався до адміністративної відповідальності за статтею 17.3 КоАП Білорусі - «Знаходження в громадському місці в нетверезому стані». При цьому в останній раз його «тіло» міліціонери забрали з вулиці 9 травня - після того, як колишній захисник ЛНР не зовсім вдало відсвяткував День Перемоги. Тепер його чекає цілий рік перебування в суспільстві собі подібних під суворою ізоляцією від суспільства, корисна для фігури дієта і, звичайно ж, цілюща трудотерапія за колючим дротом.
Нагадаємо, що Білорусь поряд з Туркменістаном залишилася останньою країною пострадянського простору, що зберегла інститут лікувально-трудових профілакторіїв (ЛТП). У них направляють алкоголіків, наркоманів і токсикоманів, які не вчиняли кримінальних злочинів, але, тим не менш, всерйоз «дістати» як свої сім'ї, так і суспільство. І, хоча напрям в ЛТП не є кримінальною відповідальністю і не вважається судимістю, умови в таких установах мало відрізняються від виправних колоній.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...