Більше тисячі років: У мережі опублікували фотографії найстарішого колодязя в Україні

Він знаходиться на Бабиній горі в Олевську на Житомирщині.

Археологічні розкопки колодязя розпочалися 2013-го. За цей період було досліджено верхні нашарування стародавнього об'єкту, пише Денис Зубрицький у Facebook, передають Патріоти України.

Верхній діаметр колодязя становив 10 м, а глибина - понад 10 м. Зафіксовані верхні частини зотлілих дерев'яних конструкцій зрубу колодязя на глибині понад 5 м.

Серед знахідок найбільший інтерес становить бронзова гарда ХІІІ ст. - деталь меча і залишки кераміки, що датуються VІІІ–ІХ ст.

Колодязь вирублений у твердій породі більше тисячі років тому. Інструменти та технології, які при цьому використовувалися, є предметом дискусій вчених і спеціалістів. Дане місце планують зробити туристичним. А поки що кожен охочий зможе побачити колодязь ближче та скуштувати джерельної води.


Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Хіти тижня. Без комплексів: Пишнотіла солістка культового українського гурту пишається своїми формами (фото)

вівторок, 22 жовтень 2019, 18:00

Зірка позувала у купальнику на яхті, демонструючи апетитні форми. Солістка гурту KAZKA Олександра Зарицька розбурхала шанувальників серією відвертих фотографій, які опублікувала на своїй сторінці в Instagram, зізнавшись, що раніше у неї були комплекси ...

Хіти тижня. 93 жертви, або Наймасовіший серійний вбивця США

вівторок, 22 жовтень 2019, 15:30

Слідчі по всій країні все ще намагаються зібрати воєдино його зізнання з неупізнаними останками і нерозкритими справами минулих десятиліть. Серійний вбивця 79-річний Семюел Літтл, який відбуває довічний термін у в'язниці в Каліфорнії, зізнався у вбивст...