Більше тисячі років: У мережі опублікували фотографії найстарішого колодязя в Україні

Він знаходиться на Бабиній горі в Олевську на Житомирщині.

Археологічні розкопки колодязя розпочалися 2013-го. За цей період було досліджено верхні нашарування стародавнього об'єкту, пише Денис Зубрицький у Facebook, передають Патріоти України.

Верхній діаметр колодязя становив 10 м, а глибина - понад 10 м. Зафіксовані верхні частини зотлілих дерев'яних конструкцій зрубу колодязя на глибині понад 5 м.

Серед знахідок найбільший інтерес становить бронзова гарда ХІІІ ст. - деталь меча і залишки кераміки, що датуються VІІІ–ІХ ст.

Колодязь вирублений у твердій породі більше тисячі років тому. Інструменти та технології, які при цьому використовувалися, є предметом дискусій вчених і спеціалістів. Дане місце планують зробити туристичним. А поки що кожен охочий зможе побачити колодязь ближче та скуштувати джерельної води.


Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

13 грудня - День Андрія Первозванного: Історія, традиції і прикмети свята

п’ятниця, 13 грудень 2019, 7:50

День пам'яті апостола Андрія Первозванного - це не тільки церковне свято, у народі воно називається Калита. 13 грудня християни східного обряду відзначають День пам'яті апостола Андрія Первозванного, передають Патріоти України. День пам'яті апостола Ан...

"Как Россия прошла путь от мировой бензоколонки к радиоактивной помойке", - Злий Одесит

п’ятниця, 13 грудень 2019, 7:24

Важкі часи змушують змінюватися, а той, хто не змінюється - гине в сутінках часів. Про це у своєму блозі пише Злий Одесит, передають Патріоти України. Далі - мовою оригіналу:. "Такого же принципа, похоже, решила придерживаться и Россия, известная в мир...