Більше тисячі років: У мережі опублікували фотографії найстарішого колодязя в Україні

Він знаходиться на Бабиній горі в Олевську на Житомирщині.

Археологічні розкопки колодязя розпочалися 2013-го. За цей період було досліджено верхні нашарування стародавнього об'єкту, пише Денис Зубрицький у Facebook, передають Патріоти України.

Верхній діаметр колодязя становив 10 м, а глибина - понад 10 м. Зафіксовані верхні частини зотлілих дерев'яних конструкцій зрубу колодязя на глибині понад 5 м.

Серед знахідок найбільший інтерес становить бронзова гарда ХІІІ ст. - деталь меча і залишки кераміки, що датуються VІІІ–ІХ ст.

Колодязь вирублений у твердій породі більше тисячі років тому. Інструменти та технології, які при цьому використовувалися, є предметом дискусій вчених і спеціалістів. Дане місце планують зробити туристичним. А поки що кожен охочий зможе побачити колодязь ближче та скуштувати джерельної води.


Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Хіти тижня. "Нагорода знайшла "героя": Прокурор, який не посадив Юрія Бойка, отримав частку в "Трускавецьких лікувальних водах" від його оточення

п’ятниця, 21 лютий 2020, 20:00

До жовтня 2017 року Жербицький обіймав посаду першого заступника військового прокурора Анатолія Матіоса. Новим співвласником ТОВ «Трускавецькі лікувальні води» став екс-перший заступник військового прокурора Володимир Жербицький, якому тепер належить ч...

Зіркова фанатка Ху*ла зібралася в політику

п’ятниця, 21 лютий 2020, 18:51

Російська співачка Валерія, слідом за музикантом Сергієм Шнуровим, планує створити політичну партію і взяти участь у виборах до Держдуми в 2021 році. Пригожин зазначив, що вони роздумують над тим, щоб створити партію під назвою "Сильні жінки" до 2021 р...