До такого висновку прийшли вчені Клініки Мейо. Біологам вдалося запобігти їхній появі і зупинити загибель нейронів, пов'язану з розвитком деменції, передають Патріоти України.
Фахівці використовували генетично модифікованих мишей. Вони були схильні до накопичення тау-білків, що утворюють нейрофібрилярні клубки, які виявляються при хворобі Альцгеймера.
Водночас у низки гризунів були активовані шляхи, що сприяють загибелі сенесцентних клітин. У цьому випадку у тварин зникали ознаки запалення, скупчення тау-білків не утворювалися, а маса мозку залишалася в межах норми.
У результаті вчені дізналися, що старіючі клітини центральної нервової системи ставилися до двох типів - мікроглія й астроцити.
Мікроглія - це імунні клітини, які майже не беруть участь у боротьбі з інфекційними агентами, зате сприяють знищенню пошкоджених нейронів та інших компонентів ЦНС. Астроцити підтримують нейрони, регулюють запас поживних речовин і зростання нервових тканин.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...