До такого висновку прийшли вчені Клініки Мейо. Біологам вдалося запобігти їхній появі і зупинити загибель нейронів, пов'язану з розвитком деменції, передають Патріоти України.
Фахівці використовували генетично модифікованих мишей. Вони були схильні до накопичення тау-білків, що утворюють нейрофібрилярні клубки, які виявляються при хворобі Альцгеймера.
Водночас у низки гризунів були активовані шляхи, що сприяють загибелі сенесцентних клітин. У цьому випадку у тварин зникали ознаки запалення, скупчення тау-білків не утворювалися, а маса мозку залишалася в межах норми.
У результаті вчені дізналися, що старіючі клітини центральної нервової системи ставилися до двох типів - мікроглія й астроцити.
Мікроглія - це імунні клітини, які майже не беруть участь у боротьбі з інфекційними агентами, зате сприяють знищенню пошкоджених нейронів та інших компонентів ЦНС. Астроцити підтримують нейрони, регулюють запас поживних речовин і зростання нервових тканин.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...