Бюджет-2018: Чому і наскільки "заморозили" пенсії українцям

У бюджеті не передбачено коштів для осучаснення пенсій в цьому році. Весь 2018-й українські пенсіонери будуть отримувати фіксовану суму.

У той же час ціни в Україні продовжать зростати, в результаті реальний розмір пенсій в цьому році може істотно скоротитися, - йдеться в матеріалі Realist`a, передають Патріоти України.

Варто відзначити, що навіть після осучаснення пенсій до докризового рівня ще далеко. У 2013 році, ще до початку кризи, мінімальна пенсія в Україні становила 1176 грн. З цього моменту кумулятивний рівень інфляції склав 89%. Фактично для того, щоб добробут пенсіонерів повернувся хоча б на той рівень, мінімальна виплата повинна становити як мінімум 2223 грн. На даний момент - близько 1500 грн.

Однак тривалий час пенсії підвищували лише на певний відсоток від зростання цін. В результаті українські пенсіонери стали одними з найбідніших в Східній Європі.

За даними Міністерства соціальної політики, фактичний прожитковий мінімум для пенсіонера - 2 574 грн. Левова частина українців отримує як мінімум на 1 тис. грн менше та знаходиться за межею бідності.
Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Хіти тижня. Кілька років боровся з важкою хворобою: На 60-му році життя помер відомий радянський актор

вівторок, 25 червень 2019, 23:55

Артист переніс шість операцій, однак впоратися з хворобою йому так і не вдалося. На 60-му році життя помер відомий актор Андрій Харитонов. Про це повідомив популярний режисер Віталій Манський, який зробив відповідну публікацію на своїй сторінці в соціа...

Хіти тижня. Вбивство 11-річної Даші Лук'яненко: З'явились нові подробиці (відео)

вівторок, 25 червень 2019, 23:30

Вбивця дівчинки ретельно і професійно намагався замести сліди. Вбивство Даші Лук'яненко викликало величезний резонанс в Україні. Її шукали цілий тиждень більше 500 рятувальників, водолазів і поліцейських. Але знайшли мертвою у вигрібній ямі односельця,...