Бюджет-2018: Чому і наскільки "заморозили" пенсії українцям

У бюджеті не передбачено коштів для осучаснення пенсій в цьому році. Весь 2018-й українські пенсіонери будуть отримувати фіксовану суму.

У той же час ціни в Україні продовжать зростати, в результаті реальний розмір пенсій в цьому році може істотно скоротитися, - йдеться в матеріалі Realist`a, передають Патріоти України.

Варто відзначити, що навіть після осучаснення пенсій до докризового рівня ще далеко. У 2013 році, ще до початку кризи, мінімальна пенсія в Україні становила 1176 грн. З цього моменту кумулятивний рівень інфляції склав 89%. Фактично для того, щоб добробут пенсіонерів повернувся хоча б на той рівень, мінімальна виплата повинна становити як мінімум 2223 грн. На даний момент - близько 1500 грн.

Однак тривалий час пенсії підвищували лише на певний відсоток від зростання цін. В результаті українські пенсіонери стали одними з найбідніших в Східній Європі.

За даними Міністерства соціальної політики, фактичний прожитковий мінімум для пенсіонера - 2 574 грн. Левова частина українців отримує як мінімум на 1 тис. грн менше та знаходиться за межею бідності.
Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Кинулися з хмарочоса: Онук Примадонни з дружиною зважилися на відчайдушний крок (відео)

п’ятниця, 22 листопад 2019, 8:50

Пресняков-молодший одружився два роки тому. Молоді живуть в заміському будинку Пугачової на Істрі. Любитель екстриму Микита умовив дружину випробувати на собі атракціон зіплайн, старт якого знаходиться на хмарочосі висотою в 170 метрів. На тросах можна...

"Концертував у Польщі, Франції, Італії, Англії, Китаї, США та багатьох інших країнах": Свій останній вірш великий артист присвятив Києву

п’ятниця, 22 листопад 2019, 8:30

Київська осінь багата на культурні події. "— А родился он и вырос, как известно, в Киеве. — И с 1915 года начал выступать как автор и исполнитель собственных песен. Ему удалось создать новый жанр — песни-новеллы. Их персонажи любят, страдают, мечтают о...