Ще в травні 2015 року уряд видав розпорядження, в якому дозволив реалізацію за межами України компонентів донорської крові й препаратів, виготовлених із донорської крові. Такий дозвіл отримала українська компанія «Біофарма», яка підписала угоди з партнерами в Грузії, Монголії, В’єтнамі, Азербайджані, Казахстані на суму 7,5 млн доларів, передають Патріоти України з посиланням на “Вести”.
Видачу спецдозволу цій компанії підтримувало Міністерство охорони здоров’я, яке заявляло, що препарати крові «Біофарма» не впливають на задоволення ними потреб охорони здоров’я. Це важливе формулювання, адже в іншому випадку законодавство суворо забороняє експортувати кров.
Примітно, що в Україні спостерігаються проблеми із запасами крові. За рекомендаціями ВООЗ, на одного жителя країни слід заготовляти 12-15 мілілітрів крові. Це означає, що українцям необхідно близько 634 тис. літрів крові на рік, але насправді її заготовляють приблизно 400 тис. літрів. На 1000 українців припадає 10 донорів, серед яких 70% здають кров одноразово. У Європі ситуація набагато краща: на 1000 чоловік налічується 40 донорів; а в США на 1000 осіб – 60 донорів.
Поки в 2016 році українців масово закликали ставати донорами крові, українська компанія продовжувала відправляти на експорт препарати з плазми донорської крові людини. Така торгівля стала можливою завдяки трьом розпорядженням уряду. Одне з них підписав Арсеній Яценюк, а два інших – Володимир Гройсман. Останній спецдозвіл буде діяти протягом 2018 року.
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...
Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...