За даними Нацбанку України, який змінив методику обчислення приватних грошових переказів, збільшено оцінки коштів, що їх надсилали заробітчани в Україну, передають Патріоти України з посиланням на Радіо Свобода.
Відтак, в 2015 році заробітчани переслали 7 мільярдів доларів (раніше цифра була 1,8 мільярда доларів), у 2016 році – 7,5 мільярда (за старими даними – 2,1 мільярда), а минулого року – 9,3 мільярда (раніше вважалось, що два мільярди доларів).
Для порівняння: згідно з програмою сприяння українським реформам, погодженою у 2015 році, МВФ надав Києву 8,4 мільярда доларів.
Щодо прямих іноземних інвестицій, то в 2017 році їхній обсяг в Україні становив 2,3 мільярда доларів (3,8 мільярда в 2015 році, 4,4 мільярда – в 2016 році).
Відтак, цифра у 9 мільярдів доларів, що їх заробітчани переказали в Україну минулого року, і, як очікується, надішлють таку ж суму і цього року, перевищує обсяг прямих іноземних інвестицій, які надходять в українську економіку.
За даними Державної служби занятості, за кордоном працюють понад п’ять мільйонів українців (з урахуванням сезонних, тимчасових та офіційно не декларованих заробітчан). За іншими даними – 4,6 мільйона. Але Нацбанк подає іншу цифру – 2,2 мільйона, або 8 відсотків усього працездатного населення країни.
Щодо географії, то трохи менше від половини від усієї кількості заробітчан працює в Росії, понад мільйон українців – в Польщі, також великі громади заробітчан існують в Португалії, Іспанії, Італії, Чеській Республіці, а також у США.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...