Бомба уповільненої дії: Чому хочуть заборонити пальмову олію

Якщо ви не курите, помірно п'єте та дуже обережні з використанням хімічних речовин на шкірі, отже ви намагаєтеся вести здоровий спосіб життя. Але чи читали ви коли-небудь етикетки з описом того, що їсте насправді?

Замасковані "нешкідливі" продукти харчування, які ви купуєте в улюбленому супермаркеті кожного дня, можуть принести величезну шкоду вашому здоров'ю.

Останнім часом озвучують серйозні застереження щодо пальмової олії. Спочатку про її шкоду стали попереджати дієтологи та фахівці з харчування, пізніше-ЗМІ, і нарешті пальмовою олією всерйоз зацікавилися в українському парламенті. Детальніше - в матеріалі "Обозревателя", передають Патріоти України.

Війна Ради з маслом

На початку грудня стало відомо про те, що до Верховної Ради подали законопроект №3871, який передбачає заборону використання пальмового масла у виробництві молочної продукції.

В ексклюзивному коментарі "МедОбозу" автор ініціативи, народний депутат від "Радикальної партії" Ігор Мосійчук зазначив, що потрібно негайно припинити труїти їм українців.

За його словами, для заборони є дві причини. По-перше, пальмова олія шкідлива для здоров'я. По-друге, це питання української економіки.

"Пальмова олія в якості замінника використовується там, де має використовуватися молоко. У нас знищено тваринництво, тому що завозиться пальмова олія, замість того, щоб купувалася молочна продукція у жителів сіл", - зазначив Мосійчук.

Він зазначає, що законопроект спрямований на те, щоб люди мали можливість купувати натуральний продукт вітчизняного виробництва.

Часто виробники, які раніше використовували гідрогенізовані масла під час консервування, відмовляються від них через доведену шкоду. Як відомо, вони змінюють структуру та гнучкість клітинних мембран по всьому тілу, що може привести до безлічі виснажливих і хронічних захворювань, наприклад, раку.

Саме тому виробники шукають альтернативу, замінюючи гідрогенізовані олії порівняно дешевим аналогом - пальмовою олією.

Де ховається "ворог"

Пальмова олія виготовляють з плодів олійної пальми. Воно відмінно підходить для випічки, а також кондитерських виробів, особливо тих, які призначені для тривалого зберігання. Масло легкодоступне та коштує дуже дешево. Відрізняється високою стійкістю до окислення, тому може довго зберігатися.

Переважно пальмову олію використовують у харчовій промисловості. Воно застосовується під час приготування вафель, бісквітних рулетів, тортів, кремів, на ньому обсмажуються напівфабрикати. Це масло входить до складу плавленого сиру, згущеного молока, комбінованого масла, його додають в сиркові десерти та сир. Багато сучасної рецептури не обходяться без пальмового масла. Також їм частково замінюють молочний жир.

Насправді легше перерахувати ті продукти, в яких немає пальмової олії, ніж ті, в яких вона присутня.

За словами лікаря-дієтолога Яни Кравченко, пальмова олія, а точніше "жир", який отримують з м'якоті плодів пальмових дерев, може бути різним: все залежить від того, яким чином його здобули. Якщо масло не рафіноване і не дезодороване, а видобуте за допомогою щадних технологій, таке масло максимально наближене до природи. Відповідно - людський організм в стані його перетравити без особливих труднощів і значних наслідків.

Але таке масло, як правило, швидко псується й обходиться виробнику дорожче, ніж, наприклад, технічна або рафінована, яку перетворили з рідкого стану в тверду субстанцію, трансжири, які можуть зберігатися роками.

"А, як відомо, коли сперечаються здоров'я і бізнес - перемагає завжди останній. Тому зараз важко знайти випічку, торти, тістечка, хліб, заморожене тісто, сухі сніданки і навіть нібито корисні злакові батончики без додавання дешевого і катастрофічно шкідливого рафінованого пальмового масла", - підкреслила Кравченко.

Бомба уповільненої дії

Дієтолог зазначає, що пальмова олія - це "бомба уповільненої дії". Рано чи пізно, його споживання дасть про себе знати у вигляді гормональних збоїв, ішемічної хвороби серця, атеросклерозу, раку та інших важких захворювань. А однією печеньки-пончика на день достатньо, для того, щоб вже через два роки погіршити стан своєї серцево-судинної системи в середньому на 20%!

"Трансжири забивають наші судини, підвищують рівень холестерину, сприяють накопиченню шлаків, виділяють токсини, є причиною зайвої ваги й ожиріння, можуть спровокувати виникнення та розвиток злоякісних пухлин. І навіть зробити людину безплідною", - попереджає Кравченко.

Чим замінити?

Яна Кравченко додає, що пальмову олію у вигляді трансжирів вживати в їжу категорично заборонено в будь-яких кількостях. Якщо масло видобуто шляхом першого холодного віджиму, його можна споживати в помірних кількостях в сирому вигляді. А ось нагріваючи навіть найкорисніше масло понад 100 градусів, ми отримуємо канцероген.

Ви запитаєте: на чому тоді смажити? Від такого роду термічної обробки краще зовсім відмовитися. А якщо і смажити в рідкісних випадках, то на топленому вершковому маслі або на натуральному кокосовому.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Один з найважливіших для християн днів року. Благовіщення Пресвятої Богородиці: Історія і заборони свята

понеділок, 25 березень 2024, 6:15

25 березня за новим стилем (7 квітня - за старим) - Благовіщення Пресвятої Богородиці, яке належить до числа дванадесятих свят, тобто, найбільш значущих у житті Ісуса Христа і Богородиці. За Біблією, саме в цей день Архангел Гавриїл повідомив Діві Марі...

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...