"Боротьба за автокефалію тривала понад чверть століття": Філарет розповів про етапи створення ПЦУ

Філарет зазначив, що ще при СРСР з початком перебудови при Горбачові він піднімав на Соборі питання про розширення прав Української церкви.

Патріарх Філарет (Денисенко), колишній предстоятель Української православної церкви, докладно розповів про етапи створення єдиної автокефальної помісної церкви. Священнослужитель вказав на епохальне значення створення ПЦУ і порівняв процес її затвердження з подіями Другої світової війни, передають Патріоти України з посиланням на Еспресо.

Філарет зазначив, що ще при СРСР з початком перебудови при Горбачові він підняв на Соборі питання про розширення прав Української церкви. Тоді їм вдалося отримати право на самостійність і незалежність в управлінні.

Після 1991 року, вже в незалежній Україні, Філарет прийшов до думки про необхідність повної автокефалії і повної незалежності від Москви і від російської церкви.

"І тоді я скликав Собор, Помісний Собор - не тільки єпископи, але й духовенство і миряни. І ми одностайно проголосили і кожен підписав, що вимагає автокефалії для Української церкви", - сказав він.

Філарет додав, що з тих пір почалися на нього гоніння, і досі його намагаються з того шляху скинути. А боротьба за автокефалію тривала понад чверть століття, і хоч мало хто вірив в успіх, він був переконаний, що мета досяжна. Патріарх наголосив, що за успіх перш за все треба дякувати Богові.

"Ось ми два десятиліття боролися за визнання, а потім Господь створив такі умови, що іншого шляху немає - ані у Константинопольського патріархату, ані у нашої влади", - розповів він.

Серед таких умов Філарет назвав скликаний собор Вселенським патріархом, який Москва проігнорувала, що спонукало патріарха Варфоломія звернути увагу на Українську церкву. Також він вказав на початок російської військової агресії та інтервенцію в Україну.

"І президент побачив, яку роль зіграла церква. Вона допомогла армії, надихнула її захищати українську землю. Президент підключився до процесу визнання єдиної в Україні православної церкви і доклав свої зусилля, коли здавалося, що вже ніякого руху далі не буде", - сказав Філарет.

Він вказав на те, що отримання томосу про автокефалію матиме епохальне значення не тільки для України, але і для всього світу. Зауважив, що опускати руки на цьому не треба, оскільки боротьба не закінчилася.

Також Філарет повідомив своїм архиєреям і духовенству щодо процесу затвердження ПЦУ, що "це перемога під Сталінградом, але до Берліна ще далеко. Ще буде Курська дуга".
Так, священнослужитель зазначив про серйозну проблему корупції в Україні, яку досі не вдається перемогти.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...

Хіти тижня. День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети

субота, 16 вересень 2023, 6:41

17 вересня за новоюліанським календарем (до 1923 року - 30 вересня) українці святкують день ангела Віри, Любові, Надії і Софії. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в церкву, і попросити у ікони трьох великомучениць здоров'я...