Боротьба за українців посилюється: Чехія хоче збільшити квоту для робітників з України в два рази

Уряд Чехії розглядає можливість розширення квоти до 40 тисяч чоловік щорічно.

Чеський уряд розглядає можливість подвоєння квоти на запрошення українських працівників в рамках програми, що функціонує з 2016 року. Про це повідомив міністр закордонних справ Чеської Республіки Томаш Петршічек, передають Патріоти України з посиланням на Укрінформ.

"Поточна щорічна потужність - 21 000 осіб. Уряд Чехії розглядає можливість розширення квоти до 40 000 чоловік щорічно, проте остаточне рішення ще не прийнято", - повідомив міністр.

Саму програму сприяння працевлаштуванню, він назвав унікальною і надзвичайно успішною, що дозволяє претендентам з України подавати заявки на отримання виду на проживання в зв'язку з працевлаштуванням (так звані трудові картки).

Петршічек зазначив, що завдяки сталому економічному зростанню Чехії на ринку праці існує високий попит на кваліфікованих працівників, який неможливо задовольнити за рахунок внутрішніх ресурсів. "Це відкриває можливість для українських працівників, які є кваліфікованими і працьовитими, набути досвіду роботи в різних (найчастіше високотехнологічних) компаніях Чеської Республіки, який пізніше може бути використаний в Україні", - підкреслив міністр.

Що стосується власне економічного співробітництва України і Чехії, то в минулому році двосторонній товарообіг збільшився більш ніж на 15%. За словами глави МЗС, "деякі інвестори відкривають для себе український ринок як альтернативу російському, з якого вони вирішили піти". В цілому Петршічек очікує, що присутність чеського бізнесу в Україні буде більш значним в найближчі роки.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

15 лютого - Стрітення: Що категорично не можна робити в цей день

середа, 15 лютий 2023, 7:15

15 січня відзначається одне з 12 головних церковних свят - Стрітення Господнє. Це свято символізує зустріч людства з Немовлям Ісусом. Слово "стрітення" на старослов'янській мові означає "зустріч", а друге значення цього слова - "радість". Це зустріч лю...

7 грудня - День святої Катерини: Традиції і прикмети свята

середа, 7 грудень 2022, 8:57

Цей день ще називають Святом жіночої долі. День святої великомучениці Катерини щорічно відзначають 7 грудня: прислухаються до прикмет, дотримуються традицій та ворожать на свою долю, передають Патріоти України. Водночас, це давнє слов’янське свято долі...