"Брати" не хочуть більше годувати "дармоїдів": На Росії біженці з Донбасу скаржаться на негостинність та злу долю

На Росії біженцям з Донбасу стали відмовляти у продовженні статусу біженця та тимчасовому притулку.

Проживаючі в Білгородській області біженці розповіли журналістам, що тим, хто у 2018 році звернувся з проханням продовжити статус тимчасового притулку, почали повертати українські паспорти, передають Патріоти України з посиланням на росЗМІ.
За словами емігрантів, служби ходять по домівках і перевіряють, щоб біженці жили за місцем реєстрації, в іншому випадку штрафують. У той же час, повідомляється, що офіційно знімати житло - дуже дороге задоволення.
Одночасно, жителі Донбасу скаржаться на безробіття на окупованій батьківщині. За їх словами, Росія платить допомогу в розмірі 3100 рублів на місяць, одна тисяча з яких йде на оплату комуналки.
25 жовтня Держдума РФ прийняла в першому читанні законопроект, що спрощує отримання громадянства для росіян і російськомовних громадян колишнього СРСР. Однак правозахисники вважають, що закон після вступу в силу не допоможе українцям, які шукають притулку в Росії.
За даними комітету "Гражданское содействие", на практиці біженцям з Донбасу відмовляють у продовженні тимчасового притулку і видворяють в Україну.
Однак в управлінні з питань міграції УМВС Росії по Бєлгородській області журналістам розповіли, що в 2018 році "звернення від іноземних громадян за отриманням статусу біженця не надходили".
Також відомо, що бойовикам, які втекли в РФ, теж доводиться "не солодко". "Были случаи, когда людей, которые участвовали в ополчении, а потом были взяты в плен, обменяны и оказались в России, решением суда выдворяли на Украину. Об их участии в военных действиях против регулярной украинской армии было известно, этим людям на Украине грозила скамья подсудимых. Только благодаря вмешательству уполномоченного по правам человека в РФ Татьяны Москальковой нам удалось остановить процесс выдворения в отношении тех людей. И все равно эти решения продолжают приниматься, к нам продолжают обращаться все новые украинцы", - повідомила голова комітету "Гражданское содействие".
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Провідна неділя 2025 року: Прикмети та традиції, що треба знати про радоницю

неділя, 27 квітень 2025, 0:10

Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...

Світла середа 2025: Традиції і заборони третього дня після Великодня

середа, 23 квітень 2025, 7:40

Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...