"Будинок за колючим дротом і "тривожний" рюкзак напоготові": Як живуть українці в Конго

85% жителів Гоми, що в Конго, не мають електроенергії. Найчастіше готують просту кукурудзяну кашу або смажену картоплю на саморобних вогнищах.

31-летняя Анна Авузяк из Хмельницкого переехала жить в Конго

"Продукти в Гомі - задоволення не з дешевих. Скажімо, ціла курка коштує 300 гривень, кілограм картоплі - 25 гривень, півлітрова пляшка води - 10 гривень. Ми з хлопцем витрачаємо на тиждень майже 3 тисячі гривень на їжу. Готую також місцеве улюблене національне блюдо - смажені і тушковані зелені банани. За смаком вони схожі на картоплю, хоча навіть ніжніше", - розповідає 31-річна Ганна Авузяк, яка з Хмельницького переїхала жити в Конго, передають Патріоти України з посиланням на СвітUA.

"До того, як їхати в Африку, відвідала 25 країн. Коли мій хлопець запропонував переїхати в Конго, я майже відразу погодилася. На той момент в Україні мала своє ательє. В один момент я зрозуміла, що пора щось змінювати і почала збирати речі. Батьки підтримали мене, хоч і переживали. І найдивніше зреагував оператор турфірми, який при оформленні запитав: "Ви взагалі розумієте, куди їдете?", - розповідає Анна Авузяк.

Основна небезпека в країні - це постійні бунти. Будинок, в якому живе дівчина, знаходиться за колючим дротом. Його охороняють озброєні чоловіки і собака.

"У нас в коридорі завжди стоїть зібраний рюкзак з триденним запасом їжі та грошима. Якщо вночі почнуться масові протести і треба буде перечекати їх у будинку. На щастя, за останні два роки місто живе дуже спокійно".

Анна Авузяк працює волонтером в ательє і місцевій школі. Безкоштовно шиє сукні з місцевими мешканками для приїжджих або речі на продаж в Європу і Америку.

"Для жителів Конго зовнішній вигляд - перш за все. Чоловіки готові брати кредити, щоб купити собі фірмовий піджак від Armany. Купувати вбрання в магазинах можуть собі дозволити лише найбагатші жителі міста. Середній клас - скуповується в секонд-хендах, а бідні - шиють в ательє. Це дуже вигідно. За п'ять метрів будь-якої тканини потрібно віддати всього 10 доларів. Пошиття коштує п'ять доларів. Працюють швачки на старих ручних машинках, і роблять це дуже неакуратно. Тому жінки вибирають собі яскраві кольори суконь, щоб потім не було видно зайвих швів".

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Один з найважливіших для християн днів року. Благовіщення Пресвятої Богородиці: Історія і заборони свята

понеділок, 25 березень 2024, 6:15

25 березня за новим стилем (7 квітня - за старим) - Благовіщення Пресвятої Богородиці, яке належить до числа дванадесятих свят, тобто, найбільш значущих у житті Ісуса Христа і Богородиці. За Біблією, саме в цей день Архангел Гавриїл повідомив Діві Марі...

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...