Буйство небес. Як це було: Кривавий Місяць, коридор затемнень і "танець" планет - головні астрономічні явища 2018-го (відео)

У давнину люди боялися різних астрономічних явищ. Вірили, що вони приховують у собі небезпеку. Нині ці явища трактують по-різному.

Коли падає метеорит - загадують бажання. А от до затемнень Сонця чи Місяця ставляться двояко. Хтось - з обережністю: намагається не вирішувати важливих справ, сваритися чи вирушати у дорогу. Хтось використовує затемнення як унікальну можливість скоригувати своє життя і долю, передають Патріоти України з посиланням на Gazeta.ua.

Пропонуємо добірку головних астрономічних явищ року, що минає.

Блакитний Місяць

31 березня 14:35 за київським часом на небі могли побачити Блакитний Місяць або перший повний Місяць весни.

Блакитний Місяць - рідкісне астрономічне явище. Воно стається один раз в 2,7 року. Зміна кольору супутника Землі з сірого на блакитний відбувається внаслідок запиленості атмосфери або підвищеної вологості.

Повний Місяць у грецьких Афінах.

Земля в афелії

6 липня о 18:46 Земля "втекла" від Сонця. Наша планета перебувала у найдальшій від небесного світила точці своєї орбіти.

Сонце мало найменший видимий діаметр. Земля в афелії знаходилася на 5 млн км далі від Сонця, ніж в перигелії. Ця різниця невідчутна для людського ока, оскільки зміна розміру диска проходить плавно протягом півроку.

Коридор затемнень

Влітку відбувся коридор затемнень. Він почався 13 липня затемненням Сонця- о 3:02 за Гринвічем. Явище могли побачити у Тасманії, південній частині Австралії і у східній частині Антарктиди.

Під час коридору відбулося затемнення Місяця - 27 липня. А наступної ночі відбулося протистояння Марса з Сонцем. Червона планета виявилася на одній лінії з Сонцем. Її можна було побачити із Землі.

Закінчився коридор затемнень 11 серпня. Об 11:47 за київським часом відбулося сонячне затемнення у Леві. Явищем милувалися в Україні, Монголії, Казахстані, північно-східному Китаї, Скандинавії, Гренландії, у північній частині Канади.

Затемнення Місяця

27 липня відбулося найдовше у цьому столітті затемнення Місяця. Повна фаза тривала 1 год. 43 хв. Часткова - 3 год. 55 хв. Місяць пройшов через найтемнішу область земної тіні - Umbra. Він став темно-червоним. Саме тому явище називають "Кривавий Місяць".

Затемнення змогли побачити жителі Східної півкулі. У Новій Зеландії та Південній Америці його спостерігали лише частково. Північна Америка не змогла насолодитися "кривавим" Місяцем.

Парад планет

У серпні в нічному небі відбувся парад планет: по один бік Сонця опиняється кілька небесних тіл. Вони не вишикуються в одну лінію в один день, але з кожною з них до кінця місяця зблизиться Місяць.

Парад планет - унікальне астрономічне явище, коли з одного боку Сонця опиняться кілька планет.Місяць по черзі рухався до кожного з чотирьох космічних тіл. 21 серпня наблизився до Сатурну, 23 серпня - до Червоної планети, 27 серпня - до Нептуна і 31 серпня - Урану.

Метеорні дощі

Перший зорепад 2018-го відбувся навесні. З 18 по 25 квітня тривав метеорний потік Ліріди. У Північній півкулі у небі пролітало до 20 метеорів щогодини. У ніч на 6 травня відбувся наймасовіший весняний зорепад - Ета-Аквариди. На годину пролітало від 10 до 85 метеорів.

П'ять зорепадів відбулося влітку. З 7 по 13 липня тривав метеорний дощ Пегасиди. Протягом години пролітали до трьох метеоритів. Після себе у небі вони залишали смугу. Вона зникала через кілька секунд.

У період з 9 липня по 16 серпня відбулися три метеорні потоки - Феніциди, Південної Пісциди, Альфа-Козероога. Ці зорепади не потужні. Протягом години пролітало до п'яти метеорів.


Осінні зорепади розпочалися потоком Драконіди на початку жовтня. Метеори мають жовте або червоне забарвлення. Цього ж місяця відбувся найбільш видовищний зорепад Оріоніда. Метори вирізняють великими розмірами, яскравістю і особливим блиском у вигляді довгих "хвостиків".

З 16 по 21 листопада відбувся зорепад Леоніди. Середня інтенсивність потоку – 10-15 метеорів на годину. Закінчився рік зорепадом Гемініди. Він - найактивніший. Кількість падаючих метеорів може досягати 200 в годину.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

"Танки идут на Донецк!": Терористи "ДНР" б'ються в істериці через наступ ЗСУ (відео)

субота, 7 грудень 2019, 23:29

У Дніпрі помітили цілий ешелон з танками T-64, що серйозно стурбувало терористів «ДНР», які передбачають, що Україна нібито готує наступ на непідконтрольний українській владі Донецьк. Про це на своїй сторінці в Твіттері написав так званий «спікер народ...

КіберПутін: Москва мріє про Вагнера зі штучним інтелектом

субота, 7 грудень 2019, 23:15

Кремль хоче розвивати ШІ для військових потреб і нібито для полегшення життя росіян. Про це у своєму блозі пише оглядач Владислав Гірман, передають Патріоти України. Далі - мовою оригіналу:. "В Сочи в четверг, 5 декабря, состоялся Международный форум д...