Лелеченя Буслик, якого виняньчила школярка з Кіровоградщини, відчув тепло і вилетів на волю. Торік родичі не покликали птаха із собою у вирій і він залишився зимувати в хаті своїх рятівників. Дотепер чорногуз відмовлявся виходити з теплої комори, але тепер відчув, що прийшла весна і це вже незворотно, передають Патріоти України з посиланням на ТСН.
Буслик жив у коморі, де для нього влаштували справжнє гніздо. Досі виманити лелеку на вулицю не вдавалося. Він визирав із теплого гніздечка і ховався назад. І люди розуміли – ще бути холодам. Черговий тест на весняність птах спочатку мало не провалив, але потім роздивився довкола і таки вийшов із комори.
За кілька хвилин Буслик уже впевнено кружляє над білими сільськими хатами і над гніздом, де він вилупився на світ минулої весни. Звідси його викрав хижий птах і кинув на подвір‘я Михайлових. Лелеченя вигодувала 12-річна школярка Софія. Тепер вони найближчі друзі.
За півроку, відлітаючи у вирій, родичі не покликали із собою Буслика. І він залишився в Михайлових. За цей час Софія вивчила купу інформації про життя чорногузів, склала раціон, організувала умови для життя. Озброєна знаннями дівчинка тепер припускає – Буслик може виявитися Буселкою.
Орнітологів у селі немає, тому стать лелеки можна дізнатися суто практичним шляхом – дочекавшись його родичів.
За народними прикметами, якщо птах почне готувати гніздо для подруги, значить він таки Буслик, а якщо чекатиме, поки запросять до готового помешкання – тоді це вже точно Буселка.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...