А в КПІ Ірина Троснікова разом із колегою розробили і випробовували надміцну кераміку, з якої можна виготовляти промислові ножі, бронежилети і навіть елементи до космічних ракет.
Томати, соки, молоко, десерти – українські вчені в лабораторії Харківського національного університету харчування і торгівлі придумали як закапсулувати що завгодно. І якщо раніше так виглядали продукти хіба для космонавтів, нині все це можна побачити просто у супермаркеті.
Над винаходом працювали з десяток років, ще кілька знадобилося аби запустити продукцію у виробництво. Нині на заводі виробляють капсуловану їжу і тоннами відправляють на експорт – в Іспанію, Болгарію, Ізраїль, США. В Україні такої їжі поки небагато – люди не вірять, що у капсулах може бути така ж поживна і калорійна їжа, як і традиційна.
Тим часом, усі наші сьогоднішні героїні переконані – час традиційних гендерних понять про професію минув. Нині жінка у будь-якій галузі може досягти найбільших висот.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...