Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ 13 лютого на зустрічі міністрів оборони країн Північноатлантичного союзу в Брюсселі, передають Патріоти України з посиланням на Радіо Свобода.
«Ми намагаємося зберегти цей «наріжний камінь» контролю за озброєннями, і це в руках Росії. Водночас ми готуємося, міркуємо й аналізуємо наслідки припинення цього договору. І підготовка вже частково почалася, адже нові російські ракети не є поодиноким випадком, а частиною ширшої картини інвестицій Росії у новітні воєнні потужності, включно із ядерними. До того ж, вони вдаються до їхнього використання щодо сусідньої України», – заявив генсекретар НАТО.
Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, голова союзу НАТО звернув увагу на те, що всі ці дії Росії вже призвели до найбільшого з часів Холодної війни зміцнення колективної безпеки Північноатлантичного союзу.
«Ми вже дещо зробили, збільшивши готовність наших збройних сил, збільшивши втричі обсяги сил реагування, розмістивши бойові групи в державах східного регіону НАТО та після тривалих років скорочення витрат розпочали нарощувати видатки на оборону й безпеку. До того ж, ми перебудували наші командні структури, що дає змогу швидшого переміщення збройних сил через Атлантику й територією Європи», – заявив керівник НАТО.
На питання, які саме кроки готує альянс у відповідь на порушення Росією Договору про РСМД, Столтенберґ зазначив, що НАТО має для цього «широкий набір можливостей».
«Ми не змушені відповідати на дії Росії «дзеркальними» діями, і ми цього не робили й раніше. Ми не відповідатимемо створенням «ракети на ракету» чи «літаком – на літак». Що для нас важливо – це наявність гідних довіри сил стримування й оборони. Все це ми робитимемо, як згуртований альянс. По-друге, це буде оборонним та врівноваженим. Нарешті, союз НАТО заявив, що наземних ядерних установок на території Європи розміщувати не буде», – заявив генеральний секретар НАТО у Брюсселі.
У середу й четвер у Брюсселі на нараду, зокрема, щодо виходу США з ракетного договору та реакції на дії Росії, зібралися міністри оборонних відомств НАТО.
Сполучені Штати 1 лютого остаточно оголосили про свій вихід із важливого договору про обмеження на ракети з Росією через його порушення з боку Москви, яке там заперечують. Як заявив державний секретар США Майк Помпео, Вашингтон припинить виконувати свої зобов’язання за договором, відомим також за скороченням РСМД чи англійським INF, від 2 лютого.
Договір РСМД, укладений 1987 року, заборонив США і тодішньому СРСР, наступником якого стала Росія, мати, виробляти і ставити на бойове чергування цілий клас ракет досяжністю від 500 до 5 тисяч кілометрів. США вперше звинуватили Росію в його порушенні ще 2014 року.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...