Черговий "історичний" конфуз Московії

Нещодавно в Московії стався конфуз: у місті Володимирі-Заліському (на ріці Клязьмі) звели пам'ятник Володимиру Великому як засновнику міста.

Карта Сигізмунда Герберштейна, 1546 р.

І це при тому, що раніше завжди засновником міста вважався Володимир Мономах, в радянські часи навіть бучно святкувалося 850-ліття міста, пише поліцтичний експерт Олександр Палій на своїй сторінці у Facebook, передають Патріоти України.

Ця історія дуже схожа з історією Московської церкви, 500-ліття якої помпезно святкувалося в СРСР в 1948 році. А тепер московити на білому глазу розповідають про "тисячолітні скрепи", так ніби за 70 років минуло 500.

Але однозначно інше - місто Володимир на землі фіно-угорського племені меря заснував справді український князь.

Доказом є саме ім'я міста. Аж до кінця 17 століття на всіх мапах місто називається по-українськи "Володимир". Приміром, на карті Сигізмунда Герберштейна, 1546 р.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Провідна неділя 2025 року: Прикмети та традиції, що треба знати про радоницю

неділя, 27 квітень 2025, 0:10

Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...

Світла середа 2025: Традиції і заборони третього дня після Великодня

середа, 23 квітень 2025, 7:40

Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...