Чого не зробиш заради грошей, або Що ще вимагає від України МВФ

Місія МВФ, складаючи новий меморандум з Україною, може прописати в документі введення абонплат на газ і тепло, а також підвищення банківських гарантій вкладів.

Також експерти Фонду вже кілька років наполягають на тому, що українцям необхідно дозволити продавати землю сільськогосподарського призначення, передають Патріоти України. Зараз діє мораторій, який, згідно з рішенням Європейського суду з прав людини, порушує права землевласників. У МВФ впевнені: якщо відкрити ринок - це спровокує зростання цін на землю і дасть поштовх для розвитку сільськогосподарської сфери. Головне побоювання - ресурси можуть за низькими цінами швидко скупити.

До всього Україна вже пообіцяла розділити тарифи на газ та опалення на дві складових. Більш того, такі нововведення прописані в прийнятих законах. Але, як розповіли в Національній комісії в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), тариф на блакитне паливо розділять на дві складові, швидше за все, через півтора року.

Крім того, також доведеться розділити на дві складові тариф на опалення. Друга частина - на утримання інфраструктури - сплачуватиметься круглий рік. Тобто навіть влітку, коли батареї холодні, за опалення доведеться платити. Правда, мова йде про суму близько 100 грн на місяць.

Також, крім посилення контролю над банками і послаблення адміністративних обмежень на валютному ринку, Україна також, відповідно до рекомендацій МВФ, повинна поступово збільшити гарантовану суму вкладу. За діючими правилами після закриття банку українець має право отримати компенсацію свого депозиту в розмірі до 200 тис. грн із спеціального фонду. Якщо вклад був, наприклад, розміром в 1 млн грн, то 800 тис. "згорять". У МВФ рекомендують поступово збільшити гарантовану суму.

Джерело: Обозреватель
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Провідна неділя 2025 року: Прикмети та традиції, що треба знати про радоницю

неділя, 27 квітень 2025, 0:10

Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...

Світла середа 2025: Традиції і заборони третього дня після Великодня

середа, 23 квітень 2025, 7:40

Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...