В Україні за останні 10 років великі проблеми з трансплантацією органів і тканин. У Верховній Раді досі лежить вже готовий законопроект, - йдеться в сюжеті 24 каналу, передають Патріоти України.
Його прийняття могло б врятувати життя 10 тисячам хворих, але його чомусь відклали у шухляду. У Міністерстві досі не розуміють, чому держава не звертає уваги на проблему трансплантації. Адже, у всіх розвинених країнах це стандартне лікування.
Чекати на прийняття закону у МОЗ не стали. У новому році заклали 112 мільйонів гривень на новий пілотний проект. Він дозволить робити трансплантацію нирок від нерідного донора. Але виділених грошей замало. Тепер анестезіолог має такі повноваження. Окрім цього, запровадили нову посаду – трансплант-кординатор.
Презумпція згоди чи не – камінь спотикання. Завдяки тій самій презумпції згоди, у більшості країн Європи розвинута трансплантологія. Десятки мільйонів доларів Україна витрачає на лікування пацієнтів за кордоном. Вкладає кошти на розвиток міжнародної медицини. Україна ж натомість лишається ні з чим.
Популяризація трансплантації може врятувати ситуацію. Але українців досі лякають чорними трансплантологами. За останні 7 років в Україні зафіксовано лише 2 випадки з чорними трансплантологами. У квітні та листопаді цього року були затримані громадяни Туреччини та України, які вербували для трансплантації органів за кордоном.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...