Чому в Україні можуть знову постати пам'ятники сталінським генералам - історик

Якщо хочеш бачити Україну роз'єднаною, говори про Бандеру. Але якщо хочеш бачити Україну об'єднаною, говори про Сталіна.

Ярослав Грицак

Історик Ярослав Грицак в інтерв'ю НВ розповів, що невдача з суспільною реабілітацією чільних найвидніших діячів українського націоналізму Степана Бандери і Романа Шухевича свідчить про те, що українське суспільство досі не може прийти до згоди з питання Другої світової війни, передають Патріоти України.

На думку історика, це використовує Росія в нинішній війні проти України.

"У чому полягає пропаганда так званих ДНР, ЛНР і Кремля? Вони борються проти фашизму. А в українців не дивлячись на те, що Голодомор уже став однією зі складових національної ідентичності, немає об'єднуючого міфу Другої світової війни. Наскільки росіяни об'єднані в своїй пам'яті про війну, настільки українці розділені. Що не дивно: різні регіони України в цій війні мали різний досвід ", - сказав Грицак.

Він зазначив, що наскільки українці єдині щодо радянського диктатора Йосипа Сталіна, настільки ж різні їхні думки про Бандеру.

"Якщо хочеш бачити Україну роз'єднаною, говори про Бандеру. Але якщо хочеш бачити Україну об'єднаною, говори про Сталіна. Якщо для більшості росіян Сталін - це позитивний герой, який підняв "Росію з колін" і переміг у війні, для українців він в першу чергу організатор голоду. Тому в Україні неможливі пам'ятники Сталіну ", - сказав Грицак.

Історик вважає, що головні живучі радянські символи в Україні пов'язані з "Великою Вітчизняною війною". Тому він не виключив, що в українських містах навіть після декомунізації знову з'являться вулиці Жукова або Ватутіна. У той же час він переконаний, що організатор Жовтневої революції Володимир Ленін як символ в Україні давно помер і пам'ятники йому ставити вже не будуть.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Провідна неділя 2025 року: Прикмети та традиції, що треба знати про радоницю

неділя, 27 квітень 2025, 0:10

Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...

Світла середа 2025: Традиції і заборони третього дня після Великодня

середа, 23 квітень 2025, 7:40

Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...