Про це на своїй сторінці у Facebook написав капелан 36-ї Окремої бригади морської піхоти ВМС ЗСУ Андрій Зелінський, передають Патріоти України.
"Хіба у кольорі справа? Звичайно ж, ні. Чорний берет морпіха - значно більше, аніж складова військової форми. Він - символ військової доблесті, моральної стійкості, волі до перемоги, відданості побратимам. Він - символ, який надихає. Чи не може надихнути ультрамарин? Звичайно ж, може. Через кілька десятків років щонайменше. Коли набуде рівнозначної чорному символічної валентності, коли обросте онтологією. Питання в тому, чи є у нас стільки часу?" - запитує він.
На його думку, сучасна Морська піхота України дуже молода, але в її основі перевірена вірність тих, хто не зрадив.
Крім того, він вважає, що не варто звертати уваги на дзявкання російських пропагандистів, що чорний берет - один із символів "спільної історії".
Він додає, що представники молодого покоління народилися і виросли в незалежній Україні, і для них чорний берет не несе жодних асоціацій з радянською військовою культурою. Для них він - символ, який надихає на подвиг, вимагає самопожертви... Жоден ультрамарин сьогодні не зможе впоратися з цією надважливою для сучасного українського війська соціальною функцією, стверджує Зелінський.
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...
Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...