Про це на своїй сторінці у Facebook написав капелан 36-ї Окремої бригади морської піхоти ВМС ЗСУ Андрій Зелінський, передають Патріоти України.
"Хіба у кольорі справа? Звичайно ж, ні. Чорний берет морпіха - значно більше, аніж складова військової форми. Він - символ військової доблесті, моральної стійкості, волі до перемоги, відданості побратимам. Він - символ, який надихає. Чи не може надихнути ультрамарин? Звичайно ж, може. Через кілька десятків років щонайменше. Коли набуде рівнозначної чорному символічної валентності, коли обросте онтологією. Питання в тому, чи є у нас стільки часу?" - запитує він.
На його думку, сучасна Морська піхота України дуже молода, але в її основі перевірена вірність тих, хто не зрадив.
Крім того, він вважає, що не варто звертати уваги на дзявкання російських пропагандистів, що чорний берет - один із символів "спільної історії".
Він додає, що представники молодого покоління народилися і виросли в незалежній Україні, і для них чорний берет не несе жодних асоціацій з радянською військовою культурою. Для них він - символ, який надихає на подвиг, вимагає самопожертви... Жоден ультрамарин сьогодні не зможе впоратися з цією надважливою для сучасного українського війська соціальною функцією, стверджує Зелінський.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...