Говорили про війну на Донбасі та миротворців, анексію Криму, агресію Росії, санкції Заходу проти РФ, а також оборонну допомогу США для України, - повідомляє прес-служба глави держави, передають Патріоти України.
"Ми домовились про спільну координацію дій у безпекових питаннях. Я подякував держсекретареві США за дзвінок, коли було підтверджено надання Україні оборонної зброї. Ми вже бачимо сьогодні нові можливості для співпраці у оборонній сфері і домовились про певні етапи цього співробітництва", - наголосив президент.
"Ми запланували та узгодили можливий проект резолюції про миротворців на Донбасі з ключовими характеристиками, які має містити ця резолюція. Ми отримали повну підтримку США, наших інших партнерів по Раді безпеки ООН", - зазначив Порошенко після зустрічі з Тіллерсоном.
Президент зауважив, що ці питання також оборював під час переговорів із голландськими, польськими колегами на форумі в Давосі. "На моє глибоке переконання, в якості першого кроку, дуже важливо якщо це буде стандартна миротворча місія Ради безпеки ООН і я не втрачаю оптимізму щодо того, що це може відбутись у 2018 році. Я, як президент України, і за моїм дорученням українські дипломати будуть докладати до цього максимум зусиль", - запевнив Порошенко.
Президент нагадав, що сьогодні відбувається зустріч спеціального представника Держдепу США по Україні Курта Волкера із представником Росії. "Безумовно, наполягаємо на тому, щоб була продовжена дискусія щодо звільнення решти заручників і щодо звільнення політв’язнів, які перебувають у в’язницях в Росії", - підкреслив Порошенко.
Він також поінформував держсекретаря США про процеси, які відбувались під час звільнення українських заручників та подякував за допомогу, яка була надана українській стороні в цьому процесі. "Ми домовились, що цей процес зараз буде продовжено", - додав глава держави.
Про санкції проти Росії
Про боротьбу з тероризмом
Порошенко повідомив, що подякував США за допомогу, яка була надана українським пілотам в Кабулі, де стався теракт. "Це ще раз продемонструвало нашу ефективну співпрацю: співробітники були переведені і розміщені в надійно захищеному місці; допомогли ідентифікувати загиблих пілотів і допомогли організувати їх повернення до України", - зазначив президент.
"Це дуже важливо, бо наша співпраця, наша довіра має демонструватись, у тому числі і під час таких терористичних атак. Безумовно, координація наших дій у протидії тероризму стане краща. Ми домовились про співпрацю у цьому напрямку", - сказав він та висловив співчуття у зв’язку і тим, що під час цієї атаки загинуло троє американців.
Про відновлення Комісії стратегічного партнерства та економічну співпрацю
Україна та США домовились відновити роботу Комісії стратегічного партнерства в березні, коли виповниться 10 років від дня її створення. "Дуже давно не було засідань. І в березні місяці ця комісія відбудеться. Будуть сформовані декілька груп, де ми будемо обговорювати, в тому числі подальші реформи. Нам надзвичайно це потрібно", - сказав Порошенко.
У рамках роботи Комісії Україна, зокрема, може запрошувати відповідних фахівців для надання експертної допомоги.
"Дуже ретельно ми обговорили питання економічної співпраці", - також повідомив президент і зазначив, що зросли інвестиції американських компаній в українську економіку.
Під час зустрічі також обговорювали питання співпраці з компанією General Electric, яка планує поставити "Укрзалізниці" тепловози, а також щодо співпраці з іншими американськими інвесторами.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...