Згідно з вимогою закону, монумент «Батьківщина-Мати» підлягає декомунізації. Зі щита планують зрізати герб СРСР і нині обмірковують як це краще зробити та чим затулити новоутворену шестиметрову діру, пише у своєму блозі журналістка Ірина Костенко, передають Патріоти України.
Підрахували вже і приблизну вартість робіт – від 500 тисяч гривень і далі...
Комуністичні часи минули і Верховна Рада ухвалила Закон, яким «від імені Українського народу засудила тоталітарні режими… та встановила порядок ліквідації символів комуністичного тоталітарного режиму».
І тому мегаскульптурі конче настав час змінювати імідж. Але робити це сьогодні належить з неодмінним урахуванням місця і міста.
Щодо останнього варто нагадати важливу річ: протягом багатьох віків аж до приходу комуністичної влади Київ називали «святим містом». Ця традиція іде ще від апостола Андрія – дві тисячі років тому він першим провістив сакральну природу Києва. У ХІ столітті у знаменитій промові «Слово про закон і благодать» перший руський митрополит Іларіон возвеличив Київ як «город святий всеславний».
З огляду на це, яким може бути новий образ найвищої киянки? Підказку відповіді я знайшла у тому ж таки «Слові про закон і благодать». Митрополит Іларіон, величаючи «город святий і всеславний» повідомляє, що його «доручено Святій Богородиці». То чому б на цій підставі не створити проект реконструкції?
До речі, за останні півстоліття у декількох містах світу було споруджено монументальні сакральні скульптури. Нещодавній приклад – 35-метрова статуя Ісуса Христа у Польщі. Її називають найвищою у Європі. Або, приміром, 45-метрова скульптура Діви Марії у столиці Еквадору, Кіто.
Незаперечно, що всі ці проекти були досить коштовними. Але: «У світі такі скульптури поставали з нуля і, відповідно, були високо бюджетними. У Києві ситуація інакша, бо йдеться про реконструкцію, – стверджують фахівці інституту імені Патона, які 1981 року здійснювали монтаж і зварювання монумента. – Загалом втілення саме такого нового образу потребуватиме не надто великої кількості змін і коштів. Особливо, коли до останнього долучити громадський контроль».
Отже, з огляду на все це вимоги закону можна виконати не формально, а відповідно до споконвічного статусу «матері міст руських». І таким чином відновити пам’ять про божественну зверхність над Києвом та окрасити «святе місто» символом справжньої берегині.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...