На Майдан Василь приїздив декілька разів. Востаннє приїхав на "мирну" ходу до Верховної Ради. Був у складі 35-ї штурмової резервної сотні "Волинська Січ". Взяв собі псевдо "Крук", передають Патріоти України з посиланням на Gazeta.ua.
Василь був родом із Тернопільщини, але багато років жив на Волині разом з братом. Навчався на четвертому курсі факультету соціальних комунікацій і реабілітації університету розвитку людини "Україна".
"Василь приєднався до нашої сотні напередодні загибелі, — розповідав Сергій Мерчук. На Революції Гідності він теж був у складі сотні "Волинська Січ". Потім воював на Сході у "Азові". Зараз — керівник патрульної поліції Рівненської області.
Його застрелили на сходах під Жовтневим. Я йшов тоді за хлопцями. Підбіг до них і потягнув Васю донизу. З нього полилася кров. Подумав, що це епілептичний напад. Він хрипів через зціплені зуби. Але кров була не звідти, Василю прострелили груди. Я давай ту дірку затуляти. Куля пройшла наскрізь і кров з іншого отвору виходила. Тягнули його на щиті. На середині цих сходів лікар сказав, що він вже мертвий, щоб ми його лишали. Але ми не слухали і понесли Васю за архангела Михаїла. Там дуже багато швидких стояло. Я в одну – важкий, в другу – важкий. А в одній швидкій хлопцю руку перемотують. Туди Васю і занесли, двері закрили.
Похорони Мойсея були страшні. Більше 25 тисяч людей прийшли до нього".
Василь помер у 17-ї міській лікарні. Куля пробила йому серце.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...