Він відомий як покровитель воїнів і цілитель. Йому молилися, просячи зцілення від хвороб, передають Патріоти України.
Знахарі вважали, що саме зараз варто вирушати на збирання цілющих трав, використовували особливі замовляння й обряди.
Цього дня прийнято було починати збирання вівса. У той же час, у негоду 9 серпня намагалися залишитися вдома, оскільки літні грози часто проходили з великою кількістю блискавок, яких люди дуже боялися.
Казали, що не можна копиці сіна 9 серпня на тік відвозити - згідно з прикметами, пожежа буде. Це пояснювалося саме тим, що у стіг може бдарити блискавка.
9 серпня йшли до церкви для освячення колосків, зібраних із полів. Потім ці колоски потрібно було зберігати в помешканні.
У народній традиції святий Пантелеймон вважається ще й оборонцем людей від вогню. Під час пожежі навколо будівлі, що горіла, тричі обносили ікону святого Пантелеймона, щоб пожежа припинилась. Найчастіше це робили тоді, коли вогонь спалахував від блискавки.
У день пам'яті селяни молилися святому Пантелеймонові й перед його образом, запалювали свічки, щоб у полі копи зберіг від пожежі.
Народні прикмети на 9 серпня:
Усі трави, зібрані 9 серпня, будуть володіти цілющими властивостями.
Мурахи закладають входи до мурашників - скоро буде дощ.
Сильно скрекочуть і стрибають коники - погода буде ясною та сухою.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...