Для тих, хто не в темі, або Чому не штрафують "євробляхерів"

Засилля "евроблях" в Україні багато в чому пояснюється одним законодавчим парадоксом. За дотриманням термінів перебування "евроблях" в Україні повинна стежити Державна фіскальна служба, але зупиняти автомобілі для перевірки у неї прав немає.

Автомобілів з "європейськими" номерами на українських дорогах стає все більше. Чому ж власників "евроблях" так рідко штрафують? Більшість автомобілістів вже встигло добре розібратися в цій темі, але для тих хто далекий від цієї тематики фахівці підготували коротке пояснення, передають Патріоти України.
За законами, українці можуть ввозити автомобілі на іноземній реєстрації лише терміном на 5 днів. Іноземці можуть ввозити свої автомобілі на рік. Тому українці домовляються з іноземцями (за деяку плату), щоб ті провезли авто через кордон. Після чого користуються "євробляхою" на території України без побоювання понести відповідальність.
Засилля "євроблях" в Україні багато в чому пояснюється одним законодавчим парадоксом. За дотриманням термінів перебування "євроблях" в Україні повинна стежити Державна фіскальна служба, але зупиняти автомобілі для перевірки у неї прав немає. Таке право є у поліції, але вони в свою чергу не мають повноважень вимагати у водіїв доказів того, що автомобіль не порушив терміни перебування на території країни. У підсумку українці користуються "євробляхами" без побоювань перевірок поліції.
За іншою схемою українці ввозять авто з Європи самостійно, порушують терміни перебування і платять штраф в 8500 гривень. Після чого спокійно користуються автомобілем, так як карати за одне порушення двічі митниця не може.

Але можливі ситуації, коли поліція зупинить "євробляху", відправить запит в ДФС, та перевірить терміни перебування і у випадку порушення буде виписаний штраф в розмірі 300% вартості митних платежів, але такі ситуації трапляються дуже рідко.

Джерело: Авто24
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Один з найважливіших для християн днів року. Благовіщення Пресвятої Богородиці: Історія і заборони свята

понеділок, 25 березень 2024, 6:15

25 березня за новим стилем (7 квітня - за старим) - Благовіщення Пресвятої Богородиці, яке належить до числа дванадесятих свят, тобто, найбільш значущих у житті Ісуса Христа і Богородиці. За Біблією, саме в цей день Архангел Гавриїл повідомив Діві Марі...

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...