Про це на своїй сторінці у Facebook пише український дипломат і громадський діяч Роман Безсмертний, передають Патріоти України.
"Одразу після аварії на Чорнобильській АЕС я їздив до Прип’яті декілька разів. Нас, хлопців-студентів, відправляли туди, щоб ми допомагали евакуйовувати дітей. Супроводжували їх до Києва, а дівчата вже звідси везли далі – в Крим, Карпати. Чи усвідомлювали ми, що можемо отримати дозу радіації? Напевно, ми про це не думали. А радянській системі було плювати на нас.
Зараз я час від часу показую своїм студентам фільм «Disaster at Chornobyl», знятий каналом Discovery. Колись я встиг скачати його в російському перекладі. Зараз уже російською ви його ніде не знайдете. У вільному доступі є тільки англійською.
Рекомендую дивитися його всім. Повірте, ви запам’ятаєте його на все життя. Фільм показує, що насправді відбувалося в ніч на 26 квітня 1986 року. Є свідчення очевидців, деякі сцени були зняті на території самої ЧАЕС.
Цей фільм – вирок радянській системі. Трагедія сталася тому, що безпека у Радянському Союзі стояла на останньому місці. На першому були комуністичні химери. Всі, у чиїх руках була доля ЧАЕС, думали тільки про те, як вислужитись перед керівництвом, просунутися далі по партійній і кар’єрній лінії.
Підсумок жахливий – тисячі жертв та постраждалих. Україна і далі розраховується життями своїх громадян. А людству ще тисячі років розгрібати наслідки цього радянського мислення.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...