Український професор і історик Василь Марочко розповів, що головна загадка в питаннях Голодомору в Україні, яку ще належить розгадати історикам - це справжня кількість жертв цієї страшної трагедії, - передають Патріоти України з посиланням на "Обозреватель".
"Нам потрібно остаточно встановити кількість жертв Голодомору. Наші демографи оцінюють сьогодні втрати в 3,6 - 3,9 мільйона. Я ж можу з упевненістю стверджувати, що в Україні загинули більше семи мільйонів осіб. Які для цього підстави? Дві архівно-кримінальних справи проти демографів 30-х років - начальника ЦСУ Олександра Асадкіна і демографа Арсена Хоменко, яких їхні колеги називали одними з найбільш авторитетних експертів 20-30 х років", — сказав Марочко.
За словами історика, дані демографів того часу не зовсім точні. "Перепис населення 1936 року зафіксував лише 27,9 мільйонів. Куди поділися понад сім мільйонів населення?" — підсумував Марочко.
Нагадаємо, що за даними істориків від голоду в Україні померло, за уточненими даними, від 3 до 3,5 мільйонів людей. Число жертв у всьому Радянському Союзі оцінюють до семи мільйонів. 20 країн визнали голод в Україні 1932-33 років геноцидом українського народу.
Найбільше українців від голоду загинуло в Харківській, Київській, Полтавській, Сумській, Черкаській, Дніпропетровській, Житомирській, Вінницькій, Чернігівській, Одеській областях і в Молдові, яка тоді входила до складу УРСР. Близько 81% загиблих від голоду в Україні були українцями, 4,5% - росіянами, 1,4% - євреями і 1,1% - поляками.
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...
Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...