Український професор і історик Василь Марочко розповів, що головна загадка в питаннях Голодомору в Україні, яку ще належить розгадати історикам - це справжня кількість жертв цієї страшної трагедії, - передають Патріоти України з посиланням на "Обозреватель".
"Нам потрібно остаточно встановити кількість жертв Голодомору. Наші демографи оцінюють сьогодні втрати в 3,6 - 3,9 мільйона. Я ж можу з упевненістю стверджувати, що в Україні загинули більше семи мільйонів осіб. Які для цього підстави? Дві архівно-кримінальних справи проти демографів 30-х років - начальника ЦСУ Олександра Асадкіна і демографа Арсена Хоменко, яких їхні колеги називали одними з найбільш авторитетних експертів 20-30 х років", — сказав Марочко.
За словами історика, дані демографів того часу не зовсім точні. "Перепис населення 1936 року зафіксував лише 27,9 мільйонів. Куди поділися понад сім мільйонів населення?" — підсумував Марочко.
Нагадаємо, що за даними істориків від голоду в Україні померло, за уточненими даними, від 3 до 3,5 мільйонів людей. Число жертв у всьому Радянському Союзі оцінюють до семи мільйонів. 20 країн визнали голод в Україні 1932-33 років геноцидом українського народу.
Найбільше українців від голоду загинуло в Харківській, Київській, Полтавській, Сумській, Черкаській, Дніпропетровській, Житомирській, Вінницькій, Чернігівській, Одеській областях і в Молдові, яка тоді входила до складу УРСР. Близько 81% загиблих від голоду в Україні були українцями, 4,5% - росіянами, 1,4% - євреями і 1,1% - поляками.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...