Про це йдеться у розслідуванні проекту BihusINFO, передають Патріоти України.
За даними журналістів, майже усі правоохоронні органи кілька років знали про застосування сумнівних схем в українському оборонному комплексі. Йдеться про СБУ, ДФС, НАБУ, ГПУ.
Журналісти оприлюднили листування керівника компанії "Оптімумспецдеталь" Андрія Рогози з працівником СБУ, в якому він жаліється, що не встигає зібрати гроші на нові хабарі для закриття кримінальних проваджень. Йдеться про справи, які відкривали ДФС та ГПУ.
Зокрема, у листопаді 2016 року Рогоза і бізнесмен Жуков обговорювали передачу хабаря у $30 тисяч — 20 для ГПУ і 10 для ДФС. ДФС першою серед правоохоронних відомств відкривала справи щодо конвертаційних центрів та “Оптімумспецдеталь”. Це підприємство мало бути покаране за ухилення від сплати податків.
Рогоза у розмові з працівником СБУ жалівся, що закрити справу у ДФС дешевше і легше, ніж у ГПУ. За даними журналістів, з Рогозою спілкувався слідчий київського управління СБУ Дмитро Москаленко. Гроші йому передавали через водія.
З листування Рогози та Жукова стає зрозуміло, що йшлося про регулярні платежі.
У лютому 2017 року вони обговорювали, чому СБУ розслідує їхні оборудки з бронетанковими заводами попри те, що у відомстві є “їхня” людина. Домовилися, що справу спробують закрити, навіть якщо його веде інший підрозділ СБУ, а не той, де знаходиться Москаленко.
Москаленко, за даними журналістів, за свою роботу отримав БМВ Рогози. Хоча він просив один з Мерседесів, який належав Жукову.
Також Рогоза та Жуков впливали на хід слідства, яке вела військова прокуратура. Це відомство розробляло фірму Рогози ще з кінця 2015 року. За півроку слідства розтрати не були виявлені.
17 лютого 2017 року Рогоза і Жуков обговорювали у листуванні можливість закриття справи у військовій прокуратурі за $20 тисяч.
Навесні 2017 року військова прокуратура зробила третю спробу розслідувати оборудки Рогози-Жукова. І ця спроба була більш глибокою, ніж попередні дві. Але потім ухвала про проведення обшуків в Укроборонпромі зникла навіть з судового реєстру.
Також військовими оборудками цікавилось НАБУ. У грудні 2016 року Жуков вимагав від Рогози терміново вирішити питання на рівні заступника директора НАБУ Гізо Углави. Йшлося про вилучення Оптимумспецдеталь зі створеного НАБУ переліку фіктивних компаній. Наявність у цьому переліку зупиняла виплати з боку Укроборонпрома.
А вже в січні 2017 року з'явився уточнений перелік, в якому не було підприємства Оптимумспецдеталь. Також НАБУ видало довідку, яка дозволяла фірмі Рогози працювати з Укроборонпромом.
За даними журналістів, посередником між Рогозою-Жуковим та НАБУ виступав так званий агент Євген Шевченко. З ними співпрацював працівник НАБУ Дмитро Литвиненко.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...