"Документ матиме негативні наслідки для України", - дипломат про основні мінуси закону про деокупацію

Закон про деокупацію не вплине на ситуацію на Донбасі в плані ведення війни або досягнення миру. Ним лише змінюється назва з АТО на заходи з відсічі агресії.

"Це не закон про оборону, а про збільшення повноважень президента", - заявив голова правління "Майдану закордонних справ" Богдан Яременко у коментарі сайту "24", передають Патріоти України.

"Закон про деокупацію містить один величезний негатив – положення про незаконне делегування або відбирання повноважень у Верховної Ради і передача їх президенту. Президент у плані ведення війни отримав право безконтрольно ухвалювати низку рішень, застосовувати ЗСУ, визначати періоди початку кампанії, межі зон, де проводяться бойові дії. Це може мати серйозні наслідки для внутрішньої політики в Україні", – наголошує Яременко.

Крім того, вважає дипломат, закон сумнівний з точки зору конституційності різних підходів до окупованих Криму і частини Донбасу. "Державна політика України щодо деокупації територій Донбасу полягає у створенні інституцій. Але щодо Криму цього не передбачено. Українська влада фактично дає сигнал назовні, що в неї немає планів з деокупації півострова", – вважає експерт.

Також, зауважує Яременко, попри намагання заборонити торгівлю з окупованими територіями, закон фактично її узаконив, надавши право Кабміну визначати порядок, а Генштабу ЗСУ буде надана можливість це регулювати безпосередньо на місці. Розрив дипломатичних відносин із Росією, за його словами, може відбутися і поза цим законом, але було б логічно ухвалити це в документі.

Покладання відповідальності на Росію за нанесені збитки внаслідок війни, говорить дипломат, – внутрішнє рішення України. Тому що вирішити це питання можна або шляхом двосторонніх переговорів між Україною і Росією, або в міжнародних судах.

"Реакція Росії на закон про деокупацію буде негативною. Кремль критикуватиме, що ми фактично відмовляємося від багатьох положень міських угод. Але Москва в будь-якому випадку буде продовжувати війну з Україною", – підкреслив Богдан Яременко.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Один з найважливіших для християн днів року. Благовіщення Пресвятої Богородиці: Історія і заборони свята

понеділок, 25 березень 2024, 6:15

25 березня за новим стилем (7 квітня - за старим) - Благовіщення Пресвятої Богородиці, яке належить до числа дванадесятих свят, тобто, найбільш значущих у житті Ісуса Христа і Богородиці. За Біблією, саме в цей день Архангел Гавриїл повідомив Діві Марі...

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...