Хлопцеві всього 19. Він – із Дружківки, тож пішов воювати за свою землю, за свій край, - розповідають в спільноті Фонду "Повернись живим" в соціальній мережі Facebook, передають Патріоти України.
Його місто було під окупацією, але недовго. За нього не було жорстких боїв. «Швидше за все, якийсь місцевий набрід захотів кращого життя, але нічого не вийшло», - говорить про «народну» владу Сергій.
Торік улітку, майже одразу після 18-го дня народження, хлопець підписав контракт. Каже, вже звик до фронтового життя, знайшов тут багато друзів.
Перший обстріл Сергій пригадує з усмішкою, хоча тоді неабияк злякався. «Стояв на посту, нікого не чіпав, тут засвистіло, вибухнуло, страшно було, звісно, вперше, це вже зараз більш-менш звик. То 120-ка була, недалеко впала. Більше, поки на вулиці був, не потрапляв», - розповідає.
Зараз, каже, окупанти провокують переважно з великокаліберних кулеметів та гранатометів. І таке відносне затишшя насторожує, бо будь-якої миті може перетворитися на справжню бурю.
Я питаю у Сергія, який його Донбас. «Це завжди була Україна. Я народився в Україні і вчився в Україні. Певна річ, захищатиму Україну», - впевнено говорить хлопець.
Він вчився в гірничому коледжі. До війни часто бував у Донецьку. «Ми взуття туди їздили купувати, - усміхається. - Нічого, ще повернемо і поїдемо не раз».
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...
Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...