Про це повідомив старший науковий співробітник Інституту водних проблем Російської академії наук, гірничий інженер-гідрогеолог Юрій Медовар, який назвав дві причини новоутвореного НП, передають Патріоти України з посиланням на Обозреватель.
"Чому там відбуваються провали дороги? Є дві версії, перша – не виконали ГОСТівські нормативи, не з того матеріалу зроблена підкладка для дороги. Друга – це те, що на півострові розвинені карстові провали. Це все може бути", – говорить Медовар.
За його словами, точну причину провалів визначити важко, але найголовніше це те, що що знаходиться в основі дороги – зв'язкові або незв'язні грунти. "Зв'язні грунти – це глини, не зв'язні – піски. Пісок набагато дорожче, ніж глина, але вона має дуже сильний всмоктувальний тиск, і вона піднімає вологу з 10 метрів. І ось якщо вода піднімається, а потім йде морозний ефект, то відповідно руйнується дорожнє полотно і можуть утворитися провали", – пояснив інженер-гідрогеолог.
Він зазначив, що це часто є причиною руйнування доріг в Росії, коли основу підошви роблять не з піску, а з глини. "Ось як робиться в Криму я не знаю, але впевнений, що там теж усюди економлять. Тому що машина піску коштує набагато дорожче, ніж машина глини. А якщо таких машин потрібно тисячі? А всі хочуть заробити грошей. Ось тут в основі лежить не надійність і стійкість, а гроші", – заявляє Медовар.
Порушення стандартів ГОСТ та розкрадання виділених на будівництво дороги коштів призведе до того, що провали будуть відбуватися постійно, упевнений учений. "А хто буде платити? Автомобілісти. Вони будуть ламати підвіску, ламати мости, бити колеса і на цьому хтось буде заробляти великі гроші", – зазначив він.
15 січня відзначається одне з 12 головних церковних свят - Стрітення Господнє. Це свято символізує зустріч людства з Немовлям Ісусом. Слово "стрітення" на старослов'янській мові означає "зустріч", а друге значення цього слова - "радість". Це зустріч лю...
Цей день ще називають Святом жіночої долі. День святої великомучениці Катерини щорічно відзначають 7 грудня: прислухаються до прикмет, дотримуються традицій та ворожать на свою долю, передають Патріоти України. Водночас, це давнє слов’янське свято долі...