Друга "гібридна": Угорщина реалізовує план анексії Закарпаття. Український історик дав невтішний прогноз

Угорщина підтвердила намір втрутитися у внутрішні справи України бажанням створити посаду уповноваженого міністра, відповідального за розвиток Закарпатської області.

Про це заявив доктор історичних наук і суспільно-політичний діяч Павло Гай-Нижник, передають Патріоти України.

"Цілком очевидно, що ноти протесту з українського боку щодо Угорщини недостатньо. Адже складається таке враження, що вона була заявлена лише для того, "аби було". Угорщина вже давно втручається у внутрішні справи України своєю політикою. Зокрема, оголосивши і про створення посади, яка б відповідала за Закарпатський регіон. Це можна розцінювати, як підготовку до певних дій", - зауважив історик.

Гай-Нижник вважає, що зараз Україна терпить превентивний акт агресії з боку Угорщини. "Виглядає на те, що готується міністерство окупаційних територій в Угорщині. Хоча справами своїх громадян будь-яка країна опікується через консульство. Адже це є їхнім безпосереднім завданням", - сказав він.

Історик говорить, що український уряд мав застосувати більш адекватні дії, в тому числі й на міжнародній арені. Гай-Нижник нагадає про угоди і договори, що стосуються непорушності кордонів після Другої світової війни. "Зараз Угорщина, практично, виступає з актом агресії. І хоч наші урядовці люблять згадувати слово гібридна війна, але, вочевидь, вони не до кінця розуміють і не зробили висновки з попередніх років, зокрема щодо Криму та, так званого, російськомовного населення, і щодо можливих наслідків", - підкреслив експерт.

Історик нагадав про події під час югославської війни, коли анексували території інших країн, зокрема, Сербії. Це було також замасковано під права людини. "Історія нас вчить, що наслідки можуть бути такі, як в Косово, де під час війни за допомогою сусідньої держави – Албанії – було практично відторгнуто цілу історичну територію, яка належала Сербії. І це все було замасковано під права людини і національних меншин", - сказав Гай-Нижник.

За його словами, майже 40 років відоме поняття м'яка сила, її використовували угорці, росіяни, поляки і румуни. Держдеп США взяв його на озброєння при президенті Рональда Рейгана. "Адже це допомагає створити в певному регіоні регіональну ідентичність закордонної держави, що нівелює загальнонаціональну або загально державну ідентичність іншої країни. Таким чином ми втрачаємо спочатку гуманітарний контроль над цією територією, потім людський контроль і, фактично, номінально вона може належати нам, а фактично – ні. І за певних сприятливих умов міжнародної ситуації або внутрішньо української, ця територія може бути відторгнута від України на засадах демократичних нюансів", - зазначив історик.

Джерело: ZIK
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. Кухня літа: Рецепти швидких, смачних та простих страв з кабачків

п’ятниця, 15 липень 2022, 23:55

Страви з кабачків – це те, без чого важко уявити собі літо! Цей овоч дуже універсальний – з кабачків можна готувати перші, другі страви та закуски. Рецепти з кабачками дуже прості у приготуванні, то ж з ними впорається будь-хто. Окрім своїх корисних вл...

З архіву ПУ. "Потому что нельзя быть красивой такой": На сервісі знайомств заблокували акаунт моделі через "занадто привабливі" фото

понеділок, 7 березень 2022, 23:55

Додаток Tinder знову опинився в центрі скандалу через свою занадто жорстку політику щодо розміщуваних знімків.