Друга "гібридна": Угорщина реалізовує план анексії Закарпаття. Український історик дав невтішний прогноз

Угорщина підтвердила намір втрутитися у внутрішні справи України бажанням створити посаду уповноваженого міністра, відповідального за розвиток Закарпатської області.

Про це заявив доктор історичних наук і суспільно-політичний діяч Павло Гай-Нижник, передають Патріоти України.

"Цілком очевидно, що ноти протесту з українського боку щодо Угорщини недостатньо. Адже складається таке враження, що вона була заявлена лише для того, "аби було". Угорщина вже давно втручається у внутрішні справи України своєю політикою. Зокрема, оголосивши і про створення посади, яка б відповідала за Закарпатський регіон. Це можна розцінювати, як підготовку до певних дій", - зауважив історик.

Гай-Нижник вважає, що зараз Україна терпить превентивний акт агресії з боку Угорщини. "Виглядає на те, що готується міністерство окупаційних територій в Угорщині. Хоча справами своїх громадян будь-яка країна опікується через консульство. Адже це є їхнім безпосереднім завданням", - сказав він.

Історик говорить, що український уряд мав застосувати більш адекватні дії, в тому числі й на міжнародній арені. Гай-Нижник нагадає про угоди і договори, що стосуються непорушності кордонів після Другої світової війни. "Зараз Угорщина, практично, виступає з актом агресії. І хоч наші урядовці люблять згадувати слово гібридна війна, але, вочевидь, вони не до кінця розуміють і не зробили висновки з попередніх років, зокрема щодо Криму та, так званого, російськомовного населення, і щодо можливих наслідків", - підкреслив експерт.

Історик нагадав про події під час югославської війни, коли анексували території інших країн, зокрема, Сербії. Це було також замасковано під права людини. "Історія нас вчить, що наслідки можуть бути такі, як в Косово, де під час війни за допомогою сусідньої держави – Албанії – було практично відторгнуто цілу історичну територію, яка належала Сербії. І це все було замасковано під права людини і національних меншин", - сказав Гай-Нижник.

За його словами, майже 40 років відоме поняття м'яка сила, її використовували угорці, росіяни, поляки і румуни. Держдеп США взяв його на озброєння при президенті Рональда Рейгана. "Адже це допомагає створити в певному регіоні регіональну ідентичність закордонної держави, що нівелює загальнонаціональну або загально державну ідентичність іншої країни. Таким чином ми втрачаємо спочатку гуманітарний контроль над цією територією, потім людський контроль і, фактично, номінально вона може належати нам, а фактично – ні. І за певних сприятливих умов міжнародної ситуації або внутрішньо української, ця територія може бути відторгнута від України на засадах демократичних нюансів", - зазначив історик.

Джерело: ZIK
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

15 лютого - Стрітення: Що категорично не можна робити в цей день

середа, 15 лютий 2023, 7:15

15 січня відзначається одне з 12 головних церковних свят - Стрітення Господнє. Це свято символізує зустріч людства з Немовлям Ісусом. Слово "стрітення" на старослов'янській мові означає "зустріч", а друге значення цього слова - "радість". Це зустріч лю...

7 грудня - День святої Катерини: Традиції і прикмети свята

середа, 7 грудень 2022, 8:57

Цей день ще називають Святом жіночої долі. День святої великомучениці Катерини щорічно відзначають 7 грудня: прислухаються до прикмет, дотримуються традицій та ворожать на свою долю, передають Патріоти України. Водночас, це давнє слов’янське свято долі...