Дві третини росіян не вірять у майбутнє власної країни

Найвищий рівень напруженості спостерігається серед бюджетників, незадоволених збільшеним навантаженням через виведення частини співробітників за штат, зростанням паперової звітності й низькою якістю менеджменту.

Понад 68% опитаних росіян вважають, що Росія через п'ять років стане слабшою і більш відсталою країною, а 94% респондентів більше не покладаються на державу. Про це повідомляється в доповіді «Осінній перелом у свідомості росіян: швидкоплинний сплеск чи нова тенденція?», що підготували економісти Михайло Дмитрієв, Сергій Бєлановський і психологи Анастасія Нікольська та Олена Черепанова, передають Патріоти України.

Під час опитування з'ясувалося, що у росіян з'явився запит на миролюбну зовнішню політику, рівність усіх перед законом і потреба у повазі, свободі та лідерах, здатних виразити ці цінності.

Більшість опитаних росіян (68%) через п'ять років бачать Росію дещо слабшою, відсталою країною, жителі якої налякані і не мають права голосу. 94% опитаних сказали, що більше не покладаються на державу - лише на себе.

Найвищий рівень напруженості спостерігається серед бюджетників, незадоволених збільшеним навантаженням через виведення частини співробітників за штат, зростанням паперової звітності й низькою якістю менеджменту.

Автори доповіді бачать три можливі сценарії зміни масової свідомості: «консолідація навколо прапора», що спостерігалася після приєднання Криму, «контрелітний популізм», для якого характерні запит на рівномірний розподіл доходів і антимігрантські настрої, а також збереження «переорієнтації на цінності самовираження», що виникла.

Так, перший сценарій, згідно з текстом доповіді, ймовірний «у разі різкого загострення міжнародних конфліктів з російською участю і посилення зовнішньої загрози». Другий - при подальшому погіршенні економіки, наприклад, у зв'язку з подальшими санкціями, йдеться у доповіді. Водночас ілюстрацією для третього сценарію автори доповіді вибрали Іран, молодь якого «несхвально ставиться до експансіоністської зовнішньої політики» і орієнтується «на світську культуру».

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Один з найважливіших для християн днів року. Благовіщення Пресвятої Богородиці: Історія і заборони свята

понеділок, 25 березень 2024, 6:15

25 березня за новим стилем (7 квітня - за старим) - Благовіщення Пресвятої Богородиці, яке належить до числа дванадесятих свят, тобто, найбільш значущих у житті Ісуса Христа і Богородиці. За Біблією, саме в цей день Архангел Гавриїл повідомив Діві Марі...

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...