Дині та кавуни: Як їх вирощують і що треба знати, щоб не отруїтися (відео)

Кожний другий кавун приїздить на стіл українців з Херсонщини. На пісках під південним сонцем вирощують велику і солодку ягоду.

Вже у першій декаді серпня її можна їсти без страху. Головне – серед десятків сортів вибрати найсолодший. Ціна не висока, від 1,5 грн за кг на трасі у Херсонській області, до 3-4 у великих містах. Дешевше не буває. Тим більше, враховуючи лікувальні властивості кавуна, запевняють фермери, передають Патріоти України.

Ретельно запаковані в солому – херсонські кавуни та дині з-під Каланчака щодня розвозять по всій країні сотні причепів, мікроавтобусів і вантажівок.

У селах уздовж північнокримського каналу вирощують ранні баштанні. У квітні розсаду висаджують під 2 шари термоплівки і поливають через систему крапельного зрошування. Травень був спекотним, тож солодка ягода дозріла на два тижні раніше, 15 червня.

Під дією сонця мінеральні добрива вже розчинились. Тож нітратів немає, запевняє фермер. У покупців тільки одна турбота: серед десятків сортів вибрати кавун стиглий та солодкий.

Одночасно з кавунами дозріли й дині. У ягоди ніжна шкірка, тож першими під плівкою вирощують сорти для транспортування. Учені рекомендують з’їдати її до 8 кілограмів на рік. Стиглі дині упаковують у картонні ящики.

З поля кавуни пропонують по 1,5 грн за кг. Дині по 3-4 грн, на трасі за 10 кілометрів від Херсона їх уже продають в 2,5 рази дорожче.

В Україні кавуни вирощують ледь не в кожній області. Але фермери згодні, що найсмачніші баштанні – ті, які виросли на піщаному ґрунті Голопристанського району. Так звані суходільні кавуни дозріють на початку серпня. Секрет їх солодкого смаку – природний полив дощем і багато сонця.


Джерело: Факти.ICTV
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Трійця: Легке меню до святкового столу (фото, відео)

субота, 7 червень 2025, 23:10

На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...

Провідна неділя 2025 року: Прикмети та традиції, що треба знати про радоницю

неділя, 27 квітень 2025, 0:10

Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...